Wczoraj padł mi laptop. Naprawiłem. Dzisiaj na sesję popołudniową wyłączyli mi internet.

Thanawat Gaweenuntawong 0-2 Rene Eidams

Straszny pojedynek. Warto odtworzyć powtórkę, aby przekonać się „jak nie powinno się grać”. Całe lata świetlne od doubla, brak umiejętności liczenia u Gaweenuntawonga. Eidamsowi nie siedzą potrójne…

Darter Rene Eidams

Brendan Dolan 0-3 Kyle Anderson

Końcówka pierwszego seta, Kyle 60 do końca. Pierwsza lotka chyniona na 1, więc 59 do końca Druga celowana w 19, wpadła w T19. 2 do końca. K. Anderson zdobywa seta podwójną jedyneczką 😉 Później jeszcze musiał wykorzystywać to pole ze względu na słabą skuteczność kończenia legów.

Dolan pochwalił się zejściem ze 126. Występ jednak nieudany. Być może presja związana z dołączeniem do Winmau i chęcią dobrego występu na początek współpracy?

2

Kim Huybrechts 2-3 David Pallett

Mamy pierwszą sensację! David Pallett po bardzo emocjonalnym pojedynku wygrywa z Kimem! Najpierw prowadził 0:1, później przegrał dwa sety, doprowadził do wyrównania i w decydującym secie zaliczył zejścia ze 132 i 122 na mecz.

Wielka radość, eksplozja emocji, szeroki uśmiech, triumfalnie zaciśnięte ręce. Brawo, brawo za tę niespodziankę!

Darter David Pallett

Michael van Gerwen 3-2 Rene Eidams

„Michael nie musi tutaj śrubować średniej. Wystarczy mu jak zagra około 105 i spokojnie poprowadzi mecz. To jest pierwsza runda, więc tu nie ma co wspinać się na wyżyny. Michael i tak jest głównym faworytem do tytułu i mało kto może mu zagrozić. Nie w takiej formie”. Takie teksty było słychać przed pojedynkiem.

A przy 2:0 nagle zaczyna opierać się Rene, a Michael się gubi. I rozpoczyna się pościg, bardzo ciekawy zresztą. Niemiec zdobywa kolejne legi a my nie wierzymy w to, co się dzieje. Przechodzimy przez kolejne fazy: