Darts Players Championship 13 (Dublin) 2012

Darter Michael van Gerwen

Darter Michael van Gerwen

Już 13 odsłona Players Championship- co możemy wywnioskować przed nadchodzącym turniejem PDC World Grand Prix i nie tylko?

Arron Monk dociera do półfinału, eliminując m.in. Priestley’a. Kolejny dobry występ- kiedy nadejdzie jego czas?

Druga runda to eliminacja Wesa Newtona przez Scotta Randa- jak to się stało chciałbym zapytać… Ale nie tylko po nim można spodziewać się dużo więcej. W drugiej rundzie odpadają także: Hamilton, Part, Lewis, Baxter, Barneveld i Hankey. Ostatniemu wybaczamy, gdyż przegrał z wujkiem Jenkinsem.

Huybrechts pokonuje Whitlocka w 4 rundzie- kolejny dobry występ Kima. Nicholson tym razem trochę pograł i dopiero teraz się z nim żegnamy. Może to jakaś zapowiedź delikatnie wracającej formy…

Turniej (znów) wygrywa van Gerwen, kolejny raz prezentując wysoką średnią (prawie 105 punktów).

Odpowiadając na pytanie- co możemy wywnioskować przed PDC World Grand Prix? Oczywiście nic- to przecież dart ;)

 

Pełne wyniki:

Dart Players Championship 13

Pierwsza runda

Justin Pipe (1) Bye
Paddy Meaney 6-2 Tony Littleton
Reece Robinson 6-5 Wayne Jones (32)
Denis Ovens 6-3 Joe Murnan
Vincent van der Voort (16) Bye
Matthew Edgar 6-4 Paul Rowley
Brendan Dolan (17) Bye
Kevin Dowling 6-5 Chris Aubrey
Ian White (8) Bye
James Hubbard 6-5 Magnus Caris
Michael Smith (25) 6-1 Jamie Lewis
Steve Brown 6-1 Connie Finnan
Mervyn King (9) Bye
Alan Tabern 6-1 Adam Smith-Neale
Robert Thornton (24) 6-2 Kevin McDine
Mike Veitch 6-4 Mark Hylton
Simon Whitlock (5) Bye
Terry Temple 6-1 Jim Walker
Gary Anderson (28) 6-5 Alex Roy
Barrie Bates 6-4 Adrian Gray
Kim Huybrechts (12) Bye
Tony West 6-4 Ross Smith
John Henderson 6-5 Mark Walsh (21)
Darren Webster 6-5 John MaGowan
Wes Newton (4) Bye
Scott Rand 6-0 Stephen Hardy
Kevin Painter (29) 6-1 Steve Hine
Mareno Michels 6-3 Paul Barham
Andy Hamilton (13) Bye
Shaun Griffiths 6-5 Bernd Roith
John Part 6-0 Steve Beaton (20)
Darren Johnson 6-2 Mark Forman
Dave Chisnall (2) Bye
John Scott 6-5 Darren Whittingham
James Richardson (31) 6-1 Gino Vos
Andy Jenkins 6-5 Michael Barnard
Colin Osborne (15) Bye
William O’Connor 6-0 Steve Grubb
Mark Webster (18) Bye
Dave Ladley 6-2 Glenn Spearing
Adrian Lewis (7) Bye
Roland Scholten 6-5 Richie Howson
Peter Wright (26) 6-3 Prakash Jiwa
Arron Monk 6-4 Dennis Priestley
Ronnie Baxter (10) Bye
Mark Jones 6-3 Stuart Kellett
Andy Smith (23) 6-2 Mark Dudbridge
Scott Coleman 6-1 Dave Kelly
Michael van Gerwen (6) Bye
Andrew Gilding 6-0 Gaz Cousins
Dennis Smith 6-4 Jamie Caven (27)
Gareth Pass 6-2 Steve Maish
Terry Jenkins (11) Bye
Ted Hankey 6-5 Brian Woods
Paul Nicholson (22) 6-5 Michael Mansell
Sam Hill 6-5 Glen Fitzpatrick
Raymond van Barneveld (3) Bye
John Bowles 6-0 Mick Todd
Joe Cullen (30) 6-1 Nigel Heydon
Peter Hudson 6-1 Keith Stephen
Colin Lloyd (14) Bye
Johnny Haines 6-5 Dean Winstanley
Richie Burnett (19) Bye
Brandon Walsh 6-4 Mick McGowan

Druga runda

Justin Pipe 6-1 Paddy Meaney
Denis Ovens 6-4 Reece Robinson
Vincent van der Voort 6-5 Matthew Edgar
Brendan Dolan 6-3 Kevin Dowling
Ian White 6-1 James Hubbard
Michael Smith 6-2 Steve Brown
Mervyn King 6-2 Alan Tabern
Robert Thornton 6-1 Mike Veitch
Simon Whitlock 6-1 Terry Temple
Gary Anderson 6-2 Barrie Bates
Kim Huybrechts 6-4 Tony West
John Henderson 6-4 Darren Webster
Scott Rand 6-2 Wes Newton
Kevin Painter 6-0 Mareno Michels
Shaun Griffiths 6-4 Andy Hamilton
Darren Johnson 6-2 John Part
Dave Chisnall 6-1 John Scott
Andy Jenkins 6-3 James Richardson
Colin Osborne 6-3 William O’Connor
Mark Webster 6-1 Dave Ladley
Roland Scholten 6-5 Adrian Lewis
Arron Monk 6-4 Peter Wright
Mark Jones 6-1 Ronnie Baxter
Andy Smith 6-3 Scott Coleman
Michael van Gerwen 6-4 Andrew Gilding
Dennis Smith 6-4 Gareth Pass
Terry Jenkins 6-3 Ted Hankey
Paul Nicholson 6-4 Sam Hill
John Bowles 6-4 Raymond van Barneveld
Joe Cullen 6-2 Peter Hudson
Colin Lloyd 6-3 Johnny Haines
Richie Burnett 6-2 Brandon Walsh
Przegrani £200

Trzecia runda

Denis Ovens 6-2 Justin Pipe
Brendan Dolan 6-2 Vincent van der Voort
Ian White 6-5 Michael Smith
Robert Thornton 6-4 Mervyn King
Simon Whitlock 6-5 Gary Anderson
Kim Huybrechts 6-5 John Henderson
Scott Rand 6-1 Kevin Painter
Shaun Griffiths 6-2 Darren Johnson
Andy Jenkins 6-4 Dave Chisnall
Mark Webster 6-1 Colin Osborne
Arron Monk 6-4 Roland Scholten
Mark Jones 6-3 Andy Smith
Michael van Gerwen 6-3 Dennis Smith
Paul Nicholson 6-5 Terry Jenkins
Joe Cullen 6-3 John Bowles
Colin Lloyd 6-2 Richie Burnett
Przegrani £400

Czwarta runda

Denis Ovens 6-4 Brendan Dolan
Robert Thornton 6-1 Ian White
Kim Huybrechts 6-3 Simon Whitlock
Scott Rand 6-1 Shaun Griffiths
Mark Webster 6-1 Andy Jenkins
Arron Monk 6-1 Mark Jones
Michael van Gerwen 6-2 Paul Nicholson
Joe Cullen 6-5 Colin Lloyd
Przegrani £600

 

Ćwierćfinały

Robert Thornton 6-5 Denis Ovens
Scott Rand 6-3 Kim Huybrechts
Arron Monk 6-3 Mark Webster
Michael van Gerwen 6-2 Joe Cullen
Przegrani £1,000

Półfinały

Robert Thornton 6-5 Scott Rand
Michael van Gerwen 6-1 Arron Monk
Przegrani £2,000

Finał
Michael van Gerwen 6-5 Robert Thornton
Wygrany £6,000
2 miejsce £3,000

 

Robert Thornton

5-6

Michael van Gerwen

17

100+

16

7

140+

9

0

180s

1

97.09

Average

104.72

2

Breaks of Throw

3

135

High Finish

124