Dart European Championship 2012- po turnieju

Bardzo udany turniej już się zakończył. Mam trochę migawek z transmisji, krótkie podsumowanie i ciekawostki- zapraszam.

Lotka Wes Newton

Lotka Wes Newton

Parę ciekawostek i spraw wartych uwagi:
1. Ze statystyk wynikało, że do półfinału powinni wejść: Newton, Taylor, van Barneveld, Whitlock. Weszli natomiast: Newton, Dolan, Huybrechts i Whitlock.

Skuteczność statystyk to statystycznie 50 % 😉 Trzeba tylko odkryć, która połowa jest zawsze błędna 😉

2. Dziękuję organizatorom za komentarze Paula Nicholsona. Chociaż cały czas zastanawiam się, jak ktoś z tak okropnym angielskim może komentować 😉

3. I mi i kibicom na sali brakowało sztandarowej piosenki PDC. Często słyszeliśmy jak kibice spontanicznie zaczynali ją śpiewać:

 

4. Już któryś raz zastanawiam się, o co kibicom darta chodzi ze smerfami? Widać całe grupy osób przebranych za te bajkowe stworki.

5. W czasie pojedynków na telebimie pokazywano pojedynki, oraz ciekawe wydarzenia na „trybunach”. Prowadziło to jednak do sytuacji, kiedy zawodnik stoi przy tarczy, za nim całkowita cisza- pełne skupienie. Wtedy operator pokazuje niesamowite przebraną osobę i sala wybucha śmiechem. Jak musi to działać na gracza?

6. Po raz kolejny nie były pokazywane statystyki ze wszystkich pojedynków- szkoda.

7. W pierwszej połowie turnieju kamerzyści się gubili. Zawodnik wystawia sobie punkty pod doubla do następnej kolejki, trafia 2xT20 i zostaje z wynikiem nieparzystym. Praktycznie pewniak, że kolejny rzut będzie w T19, a kamerzyści (operator?) uparcie stoją na T20.

8. Grafika lotki z napisem „PartyPoker.net…”, która wisiała nad tarczą, to w moim odczuciu tragedia. Brzydkia, toporna i o 20 lat zbyt późno.

9. Na plus postawa kibiców- przybyli tłumnie, reagowali żywiołowo, dopingowali głośno i przebrali się (nie wszyscy oczywiście) rewelacyjnie.

10. Mogły podobać się wstawki darterskie, tak zapowiadające zawodników, jak i podsumowujące pojedynki. Dynamiczne, z ładnymi ujęciami i fajnymi filtrami, co budowało atmosferę.

11. European Championship na DartWorld.pl to prawie 45000 znaków tekstu, niezliczona ilość zdjęć, 4 kontrowersyjne opinie i 3 wpadki.

39 razy wystąpiło nazwisko Taylora, 50 razy Whitlocka i 3 razy skrytykowałem Chisnalla.

2 razy wystąpiło słowo „niesamowity” i 2 razy użyto słowa „tragicznie”.

Podczas tworzenia relacji nikt nie ucierpiał i wypito 2 litry napojów bezalkoholowych.

 

Mam nadzieję, że podobały Ci się relacje- a jeśli chciałbyś współtworzyć stronę i lubisz pisać- zapraszam do współpracy!

 

Poniżej obiecane migawki z turnieju- do następnego!