Dart European Championship 2012- półfinały

Ciężko było spodziewać się takich półfinałów. Piękne pojedynki, zwroty akcji, emocje i zakończenia.

Dart European Championship 2012

Dart European Championship 2012

Brendan Dolan 9-11 Wes Newton

Cóż za półfinał! Wes Newton i Brendan Dolan to pojedynek wart finału. Trzymałem kciuki, łapałem się za głowę i przestałem wierzyć, że Newton jest w stanie wygrać. Zapomniałem jednak, dlaczego ma on przydomek „wojownik”.

Newton grał tragicznie na doublach. Dobrze punktujący i nieźle wykańczający Dolan doprowadził do 9:6. Byliśmy świadkami załamania, blokady Wesa. Do tego jeszcze pech- kilka lotek spadło mu na ziemię. Jednak po powrocie z przerwy coś się odmieniło i Newton rozpędzał się z lega na leg. Każdy kolejny punkt był jego, aż uzyskał prowadzenie 9:10.

I w ostatnim legu zostaje  ma 61. Chce trafić w bulla, trafia jednak w sam środek. Rozmienia więc za pomocą 3 i kończy D4. Aż ciarki przeszły mi po plecach.

Po pięknym powrocie i wielkich emocjach Wes Newton wywalczył finał. Przyszedł czas na długie przytulanie z przeciwnikiem i buziaczki. Brawa dla Dolana za postawę po tej właściwie niespodziewanej przegranej. Od razu nasuwa się Chisnall uciekający ze sceny, czy Taylor zbierający zabawki i wracający do domu. Brawo Dolan! 10.000 funtów jest Twoje.

Wes Newton i Brendan Dolan

Wes Newton i Brendan Dolan

Ciekawostka- nie zwróciłem wcześniej uwagi (może ze względu na jakość transmisji), że Newton gra shaftami ze swoim nazwiskiem, przygotowanymi przez sponsora- firmę Unicorn. Dowód na samej górze i poniżej:

Shafty Wez Newton

Shafty Wez Newton

Było także wesoło. Najbardziej znany sędzia darterski, Russ Bray, także zaliczył wpadkę. W 12 legu, po rzucie Newtona woła swoim donośnym, niskim, zachrypniętym głosem: „OONEEEE HOOOOUNDREEEETTTT AAAAND EEEEEIGHTYYYYYY!!!”. Ale już po chwili dodaje: „sorry, 123…” 🙂

Sędzia dart, Russ Bray

Sędzia dart, Russ Bray

Statystyki z meczu:

Statystyki Dolan-Newton

Statystyki Dolan-Newton

Brendan Dolan

9-11

Wes Newton

35

100+

25

10

140+

16

0

170+

0

3

180

6

88.88

Average

91.61

86

High Finish

81

3

Breaks of Throw

4

9/21 – 43%

Finishing %

11/40 – 28%

 

Kim Huybrechts 9-11 Simon Whitlock

Cóż za fantastyczna odwaga organizatorów! Wielki szacunek i pokłony- chyba, że potroili ochronę po tym zagraniu. Widzieliście, że posadzili obok siebie partnerki Whitlocka i Huybrechtsa?

Partnerki

Partnerki

Przechodząc do samego meczu- iskry szły na tarczy. Początek punktuje Whitlock, ale Kimowi brakuje naprawdę niewiele. Później wszystko się wyrównuje. Gra, emocje, błąd, 180, przerwa, gra, emocje… aż do 19 lega.

Stan 8:10 i 1 lega brakuje Simonowi, aby wygrać. Wtedy Huybrechts kończy Bull’s Eye, Bull’s Eye i D16 (nie jestem pewien ostatniego- to z emocji), ratując się przed przegraną.

Whitlock nie pozostaje dłużny, kończąc 25,20, Bull’s Eye (w ogóle na tym turnieju jakoś dużo środków zostało trafionych).

Bull's eye kończące

Bull’s eye kończące

Finish pojedynku wzorcowy. Mecz zgodnie ze scenariuszem podręcznika „jak podgrzewać atmosferę”.

O lepszych półfinałach chyba ciężko było marzyć.

Należy raz jeszcze pochwalić grę Huybrechtsa w tym turnieju- przepięknie. W samym pojedynku z Whitlockiem 4-krotnie kończy z ponad 100 punktów.

Statystyki Huybrechts-Whitlock

Statystyki Huybrechts-Whitlock