Dart PartyPoker.net European Championship 2012- Grengo44

PartyPoker.net European Championship 2012

PartyPoker.net European Championship 2012

Łukasz „Greengo” Ferenc przygotował dla odwiedzających forum darterskie zapowiedź najbliższego turnieju.

Tekst jak zawsze w jego wykoneniu ciekawy, więc dla Was także na DartWorld.pl 🙂

Witam

Za tydzień w niemieckiej miejscowości Muelheim zaczynają się Mistrzostwa Europy organizowane przez PDC (pełna nazwa imprezy to PartyPoker.Net Europen Championship). Tu już na nasze szczęście będzie pełna transmisja telewizyjna zapewniona przez ESPN, także streamów w sieci nie zabraknie :D . W imprezie bierze udział 32 zawodników, start w czwartek 20 września od 20 naszego czasu, zakończenie w niedzielę.

Rok temu sprawa tytułu rozegrała się miedzy zawodnikami (a jakże) ze Stoke on Trent, mistrz zagrał z uczniem… Taylor wygrał ten pojedynek pokonując Lewisa 11-8. Zresztą przez cały turniej The Power brylował pokazując od pierwszego meczu że przyjechał tu wygrać. Tylko w jednym swoim meczu osiągnął średnią poniżej sto, 99,52 w półfinale z Whitlockiem. Mistrz nie musiał się specjalnie wysilać. Od początku meczu objął prowadzenie oddając w sumie Australijczykowi tylko 4 legi.

Znacznie ciekawszy był półfinał Lewisa który zmierzył się z Barneveldem(chyba ostatni dobry turniej Barniego). Nie licząc wyrównanego początku, cały mecz Lewis uciekał Holendrowi na dwa, trzy legi. Po legu 17 wszystko wydawało się rozstrzygnięte; Jackpot utrzelił 9 lotkę ( http://www.youtube.com/watch?v=FfA0lBtqHOM ) i odskoczył na 10-7. Barney się jednak nie załamał (jak ma ostatnio w zwyczaju) i doprowadził do remisu i decydującego lega. Barneveld pierwszy dochodzi do zamknięcia na 164, Lewis „wystawia” sobie 121. Barney nie zapina ale do finału brakuje mu tylko 24 oczka, presja na Lewisie gigantyczna! I wtedy właśnie Adrian pokazuje dlaczego to On jest Mistrzem Świata, ze stoickim spokojem zapina… Ależ się Holender musiał poczuć…… nie fajnie.

Mecz niesamowicie emocjonujący, takie się chce oglądać bez końca. Pamiętam, że oglądałem go razem z bratem (ja celowo, On raczej z przypadku), który delikatnie mówiąc fanem darta nie jest…. pokera woli. Wciągnął się chłopak niesamowicie w widowisko, wtedy chyba pierwszy raz zrozumiał pasje starszego brata. Nawet zabrał się za oglądanie wspominanego wcześniej drugiego półfinału, ale tam klapa totalna, nuda, :spie:

Finał jak wspominałem dla Taylora. Mecz bardzo wyrównany, leg za leg. Ale przy stanie 8:8 The Power odpalił; najpierw 13 lotka, potem zamknięcie 164 po maxie :o , spokój i opanowanie w 19 legu i D10 daje Philowi czwarty tytuł Mistrza Europy z rzędu!!! Przy okazji wykręcił najwyższą średnią turnieju 109,3 :o .

Cały turniej stał na wysokim poziomie; w sumie w 31 meczach zawodnicy rzucili 172 maxy, 56 zapięć 100+ i osiągnięto 14 średnich 100+ :brawo: . Mam nadzieję, że nadchodzące Mistrzostwa będą przynajmniej tak dobre jak poprzednie :piwko:

Oto zestaw par. Dla mnie najcieniej zapowiada się mecz Lewisa z Whitem (ewanż za ostatni finał German Masters z przed kilku dni) oraz spotkanie Terrego Jenkinsa z Raymondem van Barneveldem (szkoda że już w pierwszej rundzie :-( )

Phil Taylor (1) v Magnus Caris
Jerry Hendriks v Mensur Suljovic
Mark Webster (8) v Andree Welge
Justin Pipe v Brendan Dolan
Andy Hamilton (5) v Paul Nicholson
Ronnie Baxter v Michael Rosenauer
Wes Newton (4) v Tomas Seyler
Mervyn King v Kevin Painter
Adrian Lewis (2) v Ian White
Kim Huybrechts v Vincent van der Voort
Terry Jenkins (7) v Raymond van Barneveld
Michael van Gerwen v Andy Smith
Simon Whitlock (6) v Mark Walsh
Dave Chisnall v Gino Vos
James Wade (3) v Colin Lloyd
Richie Burnett v Co Stopem

źródło: http://www.dartfoto.com/forum/viewtopic.php?p=123025