Dzisiejszy wieczór sprawił, że osobom stawiającym pieniądze w legalnych zakładach zatwierdzonych przez władze (:D) serce stanęło, a w oczach mogła pojawić się łza.

James Wade- BAM!

Phil Taylor- BAM!

I nie ma ich w turnieju.

Andrew Gilding 0-2 Simon Whitlock

Gilding zagrał dzisiaj bardzo słabo. To jest zawodnik, którego widujemy nieczęsto, ale jak już jest to gra dobry mecz, lub nawet wygrywa. Dzisiaj jednak chyba nawet nie był zły schodząc ze sceny. Po prostu nie wyszło. Zresztą- obydwaj zawodnicy mieli wielkie problemy z kończeniem legów.

Darter Simon Whitlock

Justin Pipe 2-1 Steve Beaton

Ciekawą, nietypową sytuację widzieliśmy w tym meczu. W pierwszym legu obydwaj zawodnicy straszliwie męczyli się na doublu kończącym. Frustracja osiągnęła taki poziom, że Justin wykręcił numer. Nie trafił doubla i pozostała mu jedna lotka i nieparzysta liczba do końca. Powinien więc oddać jeszcze jeden, regulaminowy, rzut. Rzucił jednak „na odwal”, jednocześnie ruszając do tarczy. Rzut odbył się mniej więcej w momencie stąpnięcia nogą za linią rzutów.

Nieładnie Panie Justin. W tej sytuacji można mówić o dosłownym „przekroczeniu” przepisów 😉

Ciekawe, czy sędzia zareagowałby, jeśli Pipe rzuciłby przypadkiem w prawidłowe pole. Albo jeśli jego stąpnięcie za linią rzutów było wyraźnie szybciej niż oddanie rzutu.
Mervyn King 1-2 Terry Jenkins

Mecz, w którym mogło zdarzyć się wszystko. King, który potrafi grać niezwykle solidnie i równo. Na przeciwko Jenkins, który potrafi tak położyć pojedynek, jak i powrócić z przegranego meczu.

Dzisiaj nie było jednak wątpliwości, że to Byk wygra i przejdzie do drugiej rundy. Mervyn urwał seta, co zmieniło układ tablicy wyników, ale to nic nie zmienia 😉 To nawiązanie do tego, że kobiety nie zmienisz. Można zmienić kobietę, ale to nic nie zmienia.

Darter Terry Jenkins

James Wade 1-2 Mensur Suljovic

Co ten Wade wyczyniał przy tarczy. Pierwszy set na średniej 106 punktów. Robił co chciał i jak chciał. Bardzo pewny zszedł na przerwę. Zagorzali fani Jamesa, pewni pomyślnego przebiegu, rozsiedli się wygodniej w fotelach.

I wtedy na 6 kolejnych legów do gry wchodzi Mensur. Zaliczając między innymi zejścia ze 148 i 129. Wygrywa 6 kolejnych legów i przechodzi do drugiej rundy! Wielka niespodzianka- James wyeliminowany z gry.

Mensur spotka się z Whitlockiem i w mojej ocenie ma szanse na wygraną. A mi tak ciężko się patrzy na jego grę. To dla mnie taki wysiłek…

Darter Mensur Suljovic

Ian White 2-0 Jamie Caven
Statystyki:

Phil Taylor 0-2 Vincent van der Voort

Niesamowity pojedynek o niewiarygodnym zakończeniu. Drodzy Państwo- Vincent odprawia z turnieju samego Phila Taylora! Cóż za emocje, jaka dramaturgia. Nie wierzyłem w to, co widziałem. Gdy kolejne legi zdobywał Vincent, aby ostatecznie wygrać w setach 2:0.

Phil miał w pierwszym secie podejście do 9 lotki. Chybił dosłownie o milimetry. Aż dziwne, że nie trafił- tradycji zostałaby podtrzymana. 9 lotka= przegrana w meczu 😉

Wydaje mi się, że Phil w trakcie pojedynku zrobił gest pokazujący zamknięcie ust zamkiem błyskawicznym. A kibicom wręcz odwrotnie- szczęki opadły. Na koniec zacytujmy Hirka, który jakiś czas temu tak pisał:

Phil Taylor. Pierwsza runda z van der Voortem – powiem, że może być ciekawie ;) Sercem za Taylorem, typuję jego win w turnieju, ale coś mi tu nie pasuje

Pogromca Taylora

Tyle zabrakło do 9 lotki

Gary Anderson 2-0 John Henderson

Po pojedynkach z Wadem i Taylorem w roli głównej, z pewną obawą siadłem do oglądania aktualnego Mistrza Świata. On także był murowanym faworytem.

Gary jednak nie zawiódł, pokazał kawał dobrego, szybkiego darta i zawinął się odpoczywać. A my pozostaliśmy z 7 perfekcyjnymi lotkami, jakimś zejściem przez środek i ogólnie dobrym wrażeniem.

Robert Thornton 2-0Daryl Gurney