Premier League Darts 2015- półfinały

Wielki finał, wielkie nadzieje, wielkie pieniądze. Przepraszam za szczerość, ale taka prawda. Tym większa jest presja i emocje.

Niech zacznie się show!

Dave Chisnall 9-10 Gary Anderson

Aktualnie moim zdaniem najciekawiej punktujący zawodnik Premier League (Chisnall- nie van Gerwen) przeciwko aktualnemu Mistrzowi Świata. Już od początku było mocno- Dave zaczynał legi od maksów.

Pierwsza spektakularna akcja to obrona Garego na 3:3. Dokonał tego zejściem ze 100 punktów poprzez 20, D20, D20.

Po chwili na 4:3 Dave odegrał się zejściem ze 152. I poprawia na 5:3, pierwszy raz przełamując. Swój wygrywa i mamy 6:3.

Przy 6:4 zawodnicy schodzą na przerwę. Obydwaj średnie około 100 punktów, chociaż z przewagą Chisnalla.

7:4, 7:5 i przełamanie Garego na 7:6. 7:7.

Chisnall chybia 6 kolejnych lotek na doublu. Gary nie wykorzystuje jednak szansy. Leg obronił Dave i jest 8:7.

8:8- Gary wie, że aby wygrać, musi przełamać lega. Nie tym razem- już jest 9:8.

9:9 i ostatniego lega zaczyna Dave! Od maxa! Ale na końcówce chybia 3 double, a Gary wtedy kradnie mecz ze 116!! Niesamowity finish Mistrza Świata! Niedowierzanie Chisnalla. Jakże blisko był finału, wygranej, marzeń. Jak niewiele zabrakło po tak fantastycznym turnieju!

Gary ma jednak moc.

Darter Gary Anderson

Michael van Gerwen 10-8 Raymond van Barneveld

Cały początek meczu to leg za leg. MvG jak zawsze bardzo szybko rzucający. Barney trzymający swoje dostojne tempo.

Atmosfera dość senna, zawodnicy rzucają swoje. Jedno zejście ze121 zaserwował nam Michael.

I przy stanie 4:5 Raymond rzuca 8 perfekcyjnych lotek! To napięcie mięśni przy decydującym rzucie. Te gardło przygotowane na krzyk. Oczekiwanie, nadzieja, szeroko otwarte oczy! Nie tym razem jednak. 10 lotka Raymonda na przerwę.

Darter Raymond van Barneveld

Michael skutecznie dźwigał jednak brzemię faworyta i wyrównał wynik przy 7:7 i to zejściem ze 100 (2xD20). Drugi mecz, który tak się zaczyna po raz drugi.

Michael rzuca 11 lotkę, przełamuje i wychodzi na prowadzenie! Dorzuca na 9:7. Czyli ma 5 kolejnych legów na jego konto.