World Grand Prix 2014- półfinały

Pełne wyniki:

James Wade 4-3 Gary Anderson

Zdecydowanie wyśmienity półfinał, pełen wysokich zejść (także przez środki), maksów (20 razy trafione), wyśmienitej formy na doublu (Gary miał ponad 88 % jeszcze pod koniec 3 seta) i zawierający niezwykły zwrot akcji.

Gary rozpoczął ten pojedynek będąc pewnym siebie i swojego miejsca na scenie jak Casanowa w żeńskim akademiku. Zejście 138, później 121 przez środek i set zdobyty. Podobnie minął drugi set.

Wade wyczekał, aż się kolega Szkot wyszaleje i ruszył do ataku. Bardzo skutecznego- doprowadził do 3:3 w setach. Złożyły się na to: punktowanie Jamesa, błędy z wejściem w grę Garego, wysokie zejścia.

A właśnie- jak to możliwe, że zawodnik mający 88 % na doublu kończącym, nie może wejść do gry przez kolejne 14 lotek? To tylko potwierdza, że każdemu zdarzają się przestoje. Niekiedy bolesne.

Bardzo dobry pojedynek obu graczy. I taki bardzo charakterystyczny dla tych darterów.

Gary wszedł jak szalony, ale później oddał mecz.

James zobaczył, że chwilowo nic przeciwnikowi nie zrobił, więc zachował spokój i zaczął później krzywdzić rywala, ostatecznie wygrywając.

Darter Gary Anderson

Michael van Gerwen 4-0 Stephen Bunting

A tutaj trzeba szczerze przyznać, że Ci z Was, którzy posłuchali się patriotycznego głosu wewnętrznego- wygrali na czysto.

Pojedynek prawie bez walki, bez wyrazu i nudny jak pojedynek szachowy paraolimpijskich reprezentacji Kambodży z Malezją.

Michael van Gerwen w finale. Stephen do tego meczu zagrał bardzo dobry turniej, za co należy mu się chwała.