Premier League Darts 2014- tydzień 8

8 wieczór z Premier League Darts za nami!

Jest tyle do opisania, że ciężko zdecydować się, na czym się skupić.

A uwagę przyciągają tak wydarzenia meczowe, jak i poza meczowe.

Na początek jednak pełne wyniki:

Darts Premier League

Darts Premier League

Mecz wieczoru

Darter Dave Chisnall

Darter Dave Chisnall

Meczem wieczoru zdecydowanie zostaje Adrian Lewis- Dave Chisnall (http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=91724). Już na przywitanie darterzy przełamali sobie po legu, w tym Lewis schodząc ze 124 przez środek. W piątym legu Dave grał na średniej ok. 110 punktów!
Lewis jednak nie odstawał- czaruje na D20 schodząc ze 134 poprzez: 3×18, D20, D20.
Chisnall także potrafi! Pokazał zejście ze 158 oraz zejście środkiem (z 85) i było 5:5. Po chwili Adrian miał lotkę meczową, ale chybił D19, a to wykorzystał Chisnall doprowadzając do remisu.

To jednak tylko liczby. Rewelacyjny mecz, który trzymał w napięciu do samego końca. Gra, która dawała czystą, nieskażoną radość oglądania. Bez poza meczowych pretensji czy zagrywek.

Peter Wright

Zagrywki… I tu przechodzimy do pojedynku Michael van Gerwen- Peter Wright (http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=91725). Także bardzo dobry mecz, który miał dość niespodziewany przebieg. Najpierw MvG odskoczył na 6:2, później Peter dogonił na 6:5 i poległ na 7:5. Znów przy ważnej dla niego lotce przerwał grę i podszedł w stronę kibiców zachęcając ich, aby głośno mu kibicowali.

Darter Wright i van Gerwen

Darter Wright i van Gerwen

Holender po meczu powiedział kilka słów na temat tego, że zachowanie Wrighta jest nie na miejscu i że nie lubi tego. I tą wypowiedzią poruszył kamień, który wywołał lawinę.

Czy Peter zachowuje się ok, czy nie?
Czy jego ubiór może być, czy nie?
Czy powinien przerywać pojedynek na zachęcanie kibiców, czy nie?
Czy jego show przystoi do darta, czy nie?
Czy to jest dobra droga dla PDC, czy nie?

I tak dalej, i tak dalej, i tak dalej.

Znacie to powiedzenie, ze zwycięzców się nie sądzi? Tym razem Peter przegrał, ale swoją rewelacyjną grą przez dłuższy już czas broni się sam. Wielu kibiców go lubi. Lubi jego fryzurę, show, kolory, zachowanie. I przede wszystkim- jego grę. A to daje sponsorów, pieniądze, pieniądze, sponsorów… a i jeszcze trochę pieniędzy jak sądzę.

Jedynie PDC może mieć tu zagwozdkę, czy tolerować zachowanie, czy nie. W tej chwili Peter daje rozgłos, ale burzy pewien obraz darta.

Krótkoterminowo- jest to rewelacyjna sytuacja (kibice, show, pieniądze, laski, alkohol, fury, jachty… zagalopowałem się. A może i nie?).
Długoterminowo- to już federacja musi przewidzieć, jak wpłynie to na darta jako całość.

I love you

Darter van Barneveld i Taylor

Darter van Barneveld i Taylor

Taylor i van Barneveld (http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=91726)- mecz zakończony remisem. I wielką, dozgonną miłością.

Panowie się przytulali, uśmiechali i nie szczędzili sobie słów doceniania. Miłość aż kipiała, a po wszystkim musiano wymienić mikrofon, gdyż cząsteczki czułości zapchały gąbkę i osadziły się na membranie.

Podaliby sobie rękę i poszli w swoich kierunkach, bo to było ostro przesadzone w moim odczuciu. Zniesmaczyło mnie, odebrałem to jako pokazówkę w imię nie wiem czego.

Sprawa konfliktu (http://dartworld.pl/2267/dart-mistrzostwa-swiata-pdc-2013-polfinaly/) ciągnęła się długo, później długo długo nic i nagle wielka zgodna przy okazji pojedynku. Dziwne.

Wez Newton

Newton zaliczył przegraną i remis i jego przejście do kolejnej fazy rozgrywek stoi pod wielkim znakiem zapytania. Zobaczcie, co napisał po wieczorze:
Myślę, że w ten sposób dał upust frustracji za swoją grę. Tak doświadczony zawodnik raczej wie, że kibice na turniejach PDC potrafią „dać w kość”.

Znów podniosła się dyskusja, czy darter bez tytułu rangi major powinien być na Premier League…

Simon Whitlock

A Czarodziej jakiś niewyraźny? ;)

A Czarodziej jakiś niewyraźny? 😉

Na koniec Czarodziej, który jest już pierwszym przegranym tegorocznego Darts Premier League. W zeszłym roku prześlizgnął się z 8 miejsca. W tym roku jest ostatni.

Czy dostanie szansę w przyszłym roku? Gdyby nie Mistrzostwa Świata, to można by liczyć mu czas bez dobrych występów.

Czy Whitlock się wreszcie obudzi po tym zimnym prysznicu? Jego występy pozostawiły wiele do życzenia.

 

 

Darts Premier League 2014- tabela

W przyszłym tygodniu ostatnie pojedynki przed eliminacją dwóch zawodników. Jedno miejsce już zajęte. Kto odpadnie jako drugi?

Darts Premier League

Darts Premier League