Darts UK Open 2014- 5 runda

 Darts UK Open 2014- pełne wyniki 1/8

Brendan Dolan 9-7 Aden Kirk

Statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=97848)

Brendan Dolan podejmował Adena Kirka. I, jak sądzę, nie obyło się bez stresu przed pojedynkiem. Ta 22-letnia niespodzianka turnieju pokonała dotychczas Taylora i Wrighta! A należy dodać, że jest to jego pierwszy turniej telewizyjny, a jego największe sukcesy do tej pory to… nie, nie ma on większych sukcesów.

Celowo napisałem „niespodzianka”, a nie „rewelacja”. Drugie sformułowanie sugerowałoby, że ten młody zawodnik gra naprawdę dobrze. Nic takiego nie obserwujemy jednak. Średnie nie dobijają do 90 punktów, a gra Adena nie zachwyca- przynajmniej mnie. Ale musi mieć w sobie „coś”. Ponieważ jego przeciwnicy nie grają z nim na poziomie, na którym zazwyczaj ich widzimy.

Kirk został dzisiaj zatrzymany przez Dolana, ale tu także wszystko mogło się zdarzyć. Czy Adena zobaczymy w niedalekiej przyszłości? Myślę, że to był jednorazowy wybryk i raczej zawodnik ten nie zawita na naszych ekranach zbyt szybko i zbyt często.

Dla niego 5 runda UK Open i tak wielki, wielki sukces, którego gratuluję.

Darter Aden Kirk

Darter Aden Kirk

 

Terry Jenkins 9-8 James Wade

Statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=97849

Terrego mieliśmy okazję niedawno osobiście poznać. Biorąc pod uwagę jego 9 lotkę na MŚ, to tak po cichu liczyłem na nią, aby móc się cieszyć z Jenkinsem. Nic takiego się nie stało, chociaż 6 perfektów było.

Wade ładnie schodził w tym pojedynku. Dopuszczenie go do rzucania ze 136 było już niebezpieczne. James miał też wolę walki- odrabiał straty z 8-5 (czy 8-6?). Dotarł do 8:8 i zaczęły się schody- to Jenkins zaczynał ostatniego lega.

I to jak! 140 i 140 na przywitanie. James miał próbę zejścia ze 141, ale tym razem nie dał rady, myląc się na drugiej lotce. Terry kończy.

Fajnie zobaczyć Wade’a- ja go bardzo lubię. Mam nadzieję, że forma powróci w pełni i pogodzi się on z PDC. Tego sobie, jemu i części z Was życzę.

Darter Terry Jenkins

Darter Terry Jenkins

Michael van Gerwen 9-4 Mark Webster

Statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=97850

Hegemonia MvG trwa. O ile Mark początkowo starał się dotrzymać kroku, to szybko po prostu wymiękł. Gdy Michael odpalił rakiety nie było mocnych.

Nadal pozostanie nr 1 u bukmacherów- to pewne. Średnia powyżej 100 punktów i wielka pewność- po prostu MvG.

Darter van Gerwen i Webster

Darter van Gerwen i Webster

Adrian Lewis 9-2 Raymond van Barneveld

Statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=97851

Biorąc pod uwagę moją sympatię dla van Barnevelda, to żałuje że oglądałem ten pojedynek. Lewis całkowicie zdominował pojedynek i miał szansę wygrać to 9-1.

Barney ostatnio gra strasznie nierówno- od średniej w pierwszym legu szybującej pod 155 punktów, do takich przegranych jak dzisiejsza z Lewisem. Najgorsze jest to, że jego forma zmienia się z tygodnia na tydzień, a nawet z dnia na dzień.

Jestem jednak pewien, że jeśli ustabilizuje głowę, to jest w stanie sięgać po najwyższe trofea. Musimy tylko trochę poczekać.

Darter Lewis i van Barneveld

Darter Lewis i van Barneveld

UK Open Ćwierćfinały: