BDO World Trophy 2014- informacje

BDO World Trophy

BDO World Trophy

Od 6.02.2014 do 9.02.2014 r., za sprawą stacji Eurosport i Eurosport 2 będziemy mieli możliwość obejrzeć darta federacji BDO na żywo.

Sam już od dawna nie jestem na bieżąco z BDO… ale cóż- będę te turnieje odkrywał z Wami na nowo, skoro jest transmisja TV. Dlatego śmiało- poprawiajcie mnie, jeśli się pomylę (za co z góry przepraszam).

Transmisja będzie dotyczyła turnieju World Trophy, który wchodzi w skład sezonu Super Series. Jak rozumiem, jest to coś na zasadzie European Tour w PDC.

Nagrody

Zwycięzcy będą zakwalifikowani automatycznie na:

– Mistrzostwa Świata Lakeside

– Winmau World Masters Playoffs

– finał Super Series

Dodatkowo wygrane pieniężne- pula nagród to 115.000 funtów, co jest drugą po MŚ nagrodą w organizacji BDO.

Kto bierze udział?

1. Zwycięzca Mistrzostw Świata Lakeside

2. Zwycięzca Winmau Masters

3. 16 pierwszych w rankingu zawodników, wykluczając zwycięzców z pkt. 1 i 2.

4. 4 kwalifikantów (można brać udział- zgłoszenia do 31.01.2014 r. ;) )

5. 8 graczy z całego świata.

Podobnie u Pań.

Wszystkie pojedynki panów w formacie „best of 11 legs” (czyli np. 6:4), a u pań „best of 7 legs” (czyli np. 4:3).

 

Co ciekawego?

Emocje wzbudzają na pewno występy młodej Fallon Sherrock. Pokazała bardzo dobrą grę na MŚ.

Anastasia zmierzy się już we pierwszej rundzie z Lorraine Ferlam, która dopiero co poślubiła Deana Winstanley’a.

Swój pierwszy turniej rozegra Ted Hankey, który po 2 letniej przygodzie w PDC (nieudanej niestety), powrócił do BDO. Na pewno będzie miał ochotę zastąpić na szczycie już nieobecnego Mistrza Świata Stephena Bountinga (który przeszedł do PCD- przypominam).

Udział weźmie także Andy Fordham, Scott Waites, Alan Norris, Tony O’Shea, Wesley Harms, Martin Adams, Jan Dekker, Robbie Green, Darryl Fitton, Scott Mitchell, Richie George i inni.

U Pań także jest bardzo dobrze, więc obsada godna i warta poświęcenia czasu.

 

Drabinki

To, co jest fajne w BDO, to bezproblemowy dostęp do drabinek, które poniżej:

Panowie

Panie

 

Transmisje na Eurosporcie

Program

 

Kolejność gier

06.02.2014 r.
(1) Deta Hedman (Eng) vs Q – 1
(16) Jim Williams (Wal) vs Scott Waites (Eng)
(9) Gary Robson vs Jeroen Geerdink (Neth)
(8) Irina Armstrong (Ger) vs Q – 2
(8) Tony O’Shea (Eng) vs Jim Widmayer (USA)
(1) Alan Norris vs Andy Fordham (Eng)
(4)  Rachel Brooks (Eng) vs Sharon Prins (Neth)
(12) Ross Montgomery (Scot) vs Mike Day (NZ)
(5) Remco Van Eijden (Neth) vs Wesley Harmes (Neth)
(5) Anastasia Dobromyslova (Rus) vs Lorraine Farlam (Eng)
(14) Paul Jennings (Eng) vs Aiba Kustuya (Japan)
(4) Jan Dekker vs Q – 3

07.02.2014 r.
(3) Fallon Sherrock (Eng) vs Paula Jacklin (Eng)
(15) Rick Hofstra ( Neth) vs Madars Razmar (Lat)
(7) Jeffrey De Graaf (Neth) Q – 2
(6) Aileen de Graaf (Neth) vs Q – 4
(10) Glen Durrant (Eng) vs Q – 4
(2) James Wilson (Eng) vs Richie George ( Eng)
(2) Trina Gulliver ’MBE’ vs Q – 3
(11) Scott Mitchell (Eng) vs David Cameron (Can)
(6) Darryl Fitton (Eng) vs Harley Kemp (Aus)
(7) Julie Gore (Wal) vs Lisa Ashton (Eng)
(13) Martin Adams vs Q – 1
(3) Robbie Green (Eng) vs Karel Sedlacek (Czech)

 

Coś jeszcze?

Jeśli coś jeszcze powinni wiedzieć nasi oglądający, to zapraszam speców i fascynatów, do dzielenia się w komentarzach.