Pierwsza połowa stycznia- podsumowanie

Mistrzostwa PDC (przypominam- wygrane przez Michaela van Gerwena) są dla mnie takim przystankiem. Odpoczynkiem po całym roku oglądania, opisywania i tłumaczenia początkującym wszystkiego co wiem na temat turniejów PDC. Oraz czasem, kiedy w sklepie wysyłamy do Was naprawdę dużo fajnych tarcz i lotek. Pakujemy po nocach i w tym roku także sklep Dart Town wyszedł na tarczy a nie pod. Poza awarią Paczkomatu nie było niespodzianek i opóźnień :)Nie będę ukrywał, że jest nas coraz więcej tak tutaj, jak i w sklepie oraz na Facebookowym profilu Dart Town. Tam komentujemy aktualne pojedynki i dyskutujemy o zawodnikach- to cieszy. Czas na krótkie podsumowanie pierwszej połowy stycznia.

 

Lajfy.com

Pod koniec poprzedniego roku do darterskiego świata zawitał także serwis www.lajfy.com. Ekipa ta relacjonuje pojedynki w formie tekstowej na żywo. Jest wersja mobilna, więc możemy być na bieżąco zawsze i w każdej sytuacji. Cieszymy się i życzymy chłopakom wytrwałości w pracy.

 

Finalista PDC

Peter Wright po występie w finale Mistrzostw Świata PDC, przedłużył umowę sponsorską z firmą RDD. Dobrze dla firmy…

 

Transfery do BDO

Darter Ted Hankey

Darter Ted Hankey

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Co Stompe chce wrócić do BDO. Chwilę później Ted oznajmił, że tęskni za rodzinną atmosferą BDO, bla, bla i także powraca (wypowiedź Hankey’a: http://www.winmau.com/news/2012/Ted_Hankey_Returns_to_the_BDO/).
Długo w PDC nie pograł niestety (2012 dołączał), ale też i nic w tym czasie wielkiego nie osiągnął. Ot kontuzja na Grand Slamie, chwila odpoczynku i czas uciekać.

 

Transfery do PDC

Jak co roku część graczy z BDO stara się dostać do kopalni pieniędzy PDC i chyba nikogo to specjalnie nie dziwi. W tym roku m.in. Gary Stone i uwaga- Christian Kist! Na drugiego gracza liczyłem już wcześniej i nadchodzi ten dzień. Mistrz Świata z 2012 spróbuje sił w pojedynkach przy wrzeszczącej, bawiącej się widowni. Jego występ na Grand Slamie w 2012 roku udany- był ćwierćfinał.
Czy można więc liczyć na kolejnego Holendra w czołówce PDC?

 

Mistrzostwa Świata BDO- panie

Lisa Ashton

Lisa Ashton

Tak jak wspomniałem- dla mnie był to okres odpoczynku od ciągłego oglądania. Widziałem kilka interesujących mnie pojedynków (Anastasia…). Część z Was emocjonowała się tym turniejem dzięki transmisji w Eurosporcie.

Tak na krótko- 19 letnia Fallon Sherrock, debiutantka, zadziwiła świat swoją bardzo dobrą grą w pierwszej rundzie. Naprawdę wiele osób zaczęło jej kibicować, ale cóż- doświadczenie Dobromyslovej nie pozwoliło Fallon na wygraną w kolejnym pojedynku.

Sama Mistrzyni po chwili odpadła z Lisą Ashton, która z kolei wygrała także finał przeciwko Decie Hedman. Mistrzynią Świata jest więc aktualnie Lisa Ashton.

Pełne wyniki: http://en.wikipedia.org/wiki/2014_BDO_World_Darts_Championship

 

Mistrzostwa Świata BDO- panowie

Stephen Bunting

Stephen Bunting

U panów także kilka wartych grzechu pojedynków. Mistrzem Świata został rozstawiony z nr 1 Stephen Bunting. Wcześniej było wiele sukcesów na jego koncie, ale to pierwszy tytuł Mistrza Świata. Można zaryzykować stwierdzenie, że nie ostatni.

Piękny pojedynek, który widziałem, to starcie Alana Norrisa i Jamesa Wilsona. Średnie 99,06 i 97,47 w BDO naprawdę wprawiają w osłupienie. Dobrze grał podobno Jan Dekker, ale to już mnie ominęło.

Nadal bez tytułu Mistrza pozostaje sympatyczny Tony O’Shea. Czytałem jego wypowiedź po przegranej w 1 rundzie z Martinem Adamsem. Jakby to ładnie ująć… nie był zadowolony ze swojej gry 😉

Pełne wyniki: http://en.wikipedia.org/wiki/2014_BDO_World_Darts_Championship

 

 

Dart na Olimpiadzie

Znacie change.org? Jeśli chcecie zmienić świat, to tam możecie zebrać podpisy popierające Waszą ideę. Tym razem powraca kwestia darta, jako dyscypliny olimpijskiej (niczym bumerang…). Jeśli checie poprzeć, to trzeba podać dane na stronie http://www.change.org/en-GB/petitions/international-olympic-committee-consider-adding-darts-as-a-sport-in-the-2024-summer-olympics i zostawić komentarz. Tyle.

 

2014 PDC Qualifying School

360 zawodników walczy aktualnie w turnieju PDC Qualifying School o karty na ProTour. Pierwszego dnia karty zwyciężają: Kyle Anderson, Benito van de Pas, Antonio Alcinas i Andrew Gilding. Newsy na ten temat na stronie PDC.

Kylie Anderson

Kylie Anderson