World Darts Championship PDC 2014- dzień 10, popołudnie

Niedzielne popołudnie z dartem. I to jeszcze z Mistrzostwami Świata, runda druga.

Ogólnie nie lubię sesji popołudniowych. Od rana do wieczora z pojedynkami- w pewnym momencie nuży. Poza tym rodzina czeka.

Ale dzisiaj cała rodzina czekała na jeden pojedynek, właśnie w tej sesji. Niezwykle trudne zadanie Paula Nicholsona.

Brendan Dolan 1-4 Gary Anderson

Ku wielkiej radości dużej ilości kibiców, Anderson wygrywa swój mecz, a rezultatem jest to, że Dolan kończy swoje rozgrywki.

Była to bardzo solidna robota „latającego”. Wyszedł, narzucał swoje i zakończył. Były zejścia przez Bull’s Eye, były też dwa maksy.

Mogło być 0-4, ale Gary zmarnował 4 lotki meczowe. I tak powinien być bardzo zadowolony- taki prezent na jego dzisiejsze urodziny.

Ogólnie- przyjemnie się oglądało. Ale czy ta postawa wystarczy na pokonanie Michaela van Gerwena? Czy Anderson jest w stanie zagrać jeszcze lepiej przeciwko Holendrowi?

Darter Brendan Dolan

Darter Gary Anderson

Kevin Painter 4-0 Paul Nicholson

Paul zaczyna od 11 lotki i zejścia z 81.  W reszcie setów także pierwszy leg wygrywał, często wysokimi zejściami.

Cały czas jednak Painter był lepszy w czasie seta. Niesamowita dyspozycja na doublach. Wyszło 50 %, a były dwie długie zacinki (5 chybionych w  secie). Ogólnie Artysta naprawdę niebezpieczny przy doublu.

Paul zagrał nieźle, pokazał że znów potrafi grać na wysokim poziomie i to cieszy. Miał pecha, że trafił na tak mocnego przeciwnika. Przynajmniej tym razem nie Taylor… chociaż jego mógłby pokonać przypadkiem 😉 Aby było lepiej- należy dalej pracować nad doublami. Te dzisiaj nie zagrały. T20 pięknie, dużo wysokich wyników. Jednak podchodząc do doubla musi być pewniej, aby myśleć o dalszych etapach MŚ.

Dzisiaj Kevin był lepszy, dużo lepszy. Zasłużył na to zwycięstwo w 100 %. I zagra w kolejnej rundzie ze zwycięzcą kolejnego meczu. A ja widzę go już w ćwierćfinałach.

Darter Kevin Painter

Darter Paul Nicholson

Simon Whitlock 4-0 Jarkko Komula

Carodziej wygrał pierwszego seta mając na liczniku średnią 77 punktów. Dalej było już jednak lepiej i to sporo: 110 w 2 secie i 115 w trzecim.

Zwycięstwo pewne i bezproblemowe, ale ja nadal nie potrafię stwierdzić, czy Whitlock coś ugra na tych Mistzostwach… Spotkanie z Painterem będzie dla niego wyzwaniem, ale wygrana nie jest niemożliwa.

Aż dziwnie się pisze, że Kevin jest w tym pojedynku faworytem… Przynajmniej moim.