World Darts Championship PDC 2014- dzień 7

Wczorajszy wieczór był mocno rozczarowujący. Ale nie ma co wspominać złego. Jedynie zastanawiam się, jak będzie dzisiaj.

Wielka czwórka jeszcze rozmawia przed rozpoczęciem, a ja zerkam nieśmiało… Wade, Newton, przyszły przeciwnik Nicholsona. Może być dobrze…

Pełne wyniki:

 

Mark Webster 2-3 Mensur Suljovic

Statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=91613

Mensur zaczął naprawdę rewelacyjny pojedynek. Pierwszy set w jego wykonaniu sprawił, że pokiwałem z uznaniem głową. Niestety im dalej w las, tym gorzej.

Set trzeci zapadnie nam w pamięć, gdyż obydwaj zawodnicy mieli non stop problemy na doublu. Paweł na naszym profilu FB sugerował, że powinna to być gra single-out. Na pewno lepiej by to wyglądało.

Suljovic bardzo dziwnie zachowywał się na końcówkach- rozmieniał Bull’s Eye ostatnią lotką, mylił się w liczeniu.

A Webster bez szału, ale okazał się bardziej odporny i pojedynek wygrał. Po rzuceniu ostatniego doubla było widać, jak zszedł z nich cały stres i jak momentalnie odmieniło się ich zachowanie.

Nadal jednak mam poczucie, że pomimo wszystkich jego błędów, pomyłek i chybień, bardziej cieszyłbym się z wygranej Mensura.

Darter Mark Webster

Darter Mark Webster

 

Gino Vos 1-4 Royden Lam

Statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=91586

Kolejny mecz preeliminacyjny. Tym razem nadzwyczajnie dobrze na doublu, ale z kolei punktowanie odrobinę zawiodło. Nie można mieć wszystkiego.

Trzeba przyznać, że Azjata solidnie i do przodu (nawet lepiej niż pewna reprezentacja). Ale ani on, ani przeciwnik ani razu maksa nie trafili, co ciekawe.

Myślę więc jednak, że Newton poradzi sobie z opanowanym Lamem.

Darter Royden Lam

Darter Royden Lam

 

James Wade 3-2 Darren Webster

Statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=91616

Nie da się przekazać i opisać dobrze tego meczu. Darren grał na tyle dobrze, że nie dość, że prawie każdy set kończył się trzy do dwóch, to jeszcze potrafił wyprowadzić wynik na 1:2- na swoją korzyść.

Wade z uznaniem pokiwał głową przeciwnikowi gdy ten doprowadził do wyniku 1:2 w setach i 1:2 w legach.

Ostatni leg także dobrze grał i kiedy wszyscy skazali Wade na porażkę, Darren nie wytrzymał psychicznie i zmarnował 6 lotek meczowych!

Wykorzystał to Wade, który wyszedł na 2:2. Websterowi mina zrzedła i przestał grać… chyba się poddał po prostu, nie wytrzymał.

A James dokończył dzieła powrotu z zaświatów i wygrał pojedynek.

W zeszłym roku Wade przy miernej jak na niego grze ślizgał się przez długi czas na Mistrzostwach. Jak będzie tym razem?

Darren Webster

Darren Webster

 

Wes Newton 3-1 Royden Lam

Statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=91596

Newton zagra dobry mecz, ale nierówny. Zaczął ciekawie, z dobrymi wynikami i niezłą skutecznością i szybko wypracował 2:0 w setach. Wtedy go pochwaliłem i nastąpiło załamanie formy.

Do gry wszedł bardzo grzeczny Lam. Grzeczny w znaczeniu: spokojny, pełen szacunku do przeciwnika. Zaliczył ładne zejście przez Bull’s Eye, rozegrał kawałek dobrego meczu i ugrał seta. W następnym znów dwa legi były jego i gdy mogliśmy spodziewać się wyrównania- wrócił Newton.

Dokończył robotę i jeśli opanuje głowę na tyle, aby nie mieć przestojów, to będzie silny.

Darter Royden Lam

Darter Royden Lam

 

Kevin Painter 3-0 Tomas Seyler

Coś niesamowitego- tak można określić dzisiejszą dyspozycję Kevina Paintera. 81 % skuteczności na doublach, czyni go najbardziej skutecznym zawodnikiem pierwszej rundy.

Powinien mieć ksywkę „Killer”, gdyż takie skuteczności na polach podwójnych to mało kto osiąga.

To dało w efekcie bardzo pozytywną średnią, ale przede wszystkim- całkowitą dominację na scenie w czasie pojedynku z Seylerem.

Niestety tak rewelacyjna dyspozycja Kevina powoduje, że z wielką obawą patrzę w kierunku jego pojedynku z Nicholsonem.

Darter Kevin Painter

Darter Kevin Painter