Grand Slam Of Darts 2013- runda druga, dzień 6

Darter Nicholson

Darter Nicholson

Dzisiaj dość krótko, gdyż córcia czeka, aby pójść na plac zabaw. Pełne wyniki wraz z drabinką na dole wpisu.

Czy dla kogoś z Was Michael van Gerwen był murowanym faworytem? Większość osób śledzących darta, stawiało jednak na Lewisa. Wielu z nas dawało nawet małe szanse dla Holendra. A jednak bukmacherzy i ogólne komentarze wyrażają zaskoczenie na wygraną Adriana Lewisa. Zobaczcie na statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=90029 Trzeba przy tym pamiętać, że w 3 legu obydwaj zawodnicy zrobili doublową tragedię.

Dwukrotnie Lewis niszczył przeciwnika 11 lotką. Jeden raz dokonał tego van Gerwen. Było co oglądać, a ten pojedynek można stawiać jako wzór najwyższych umiejętności darterskich.

Faworyt i faworyt

Faworyt i faworyt

 

Latający Gary

zmierzył się z Taylorem (http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=90028). Drugi zawodnik w rankingu najwyższych wykręconych średnich w tym turnieju. Cały czas liczyłem, że to on może wyeliminować Mistrza. Że to on może okryć się chwałą. Że to on może zrobić niespodziankę.

Początek rzeczywiście równiutki. Phil zaczął gryźć piórka, czego już dawno nie widzieliśmy. Jeden błąd. Jeden błąd Garego, bezbłędnie i bezlitośnie wykorzystany przez Taylora, do przełamania lega na 6:4.

Dalej już poszło Taylorowi z górki. Myślę, że Anderson wiedział, jak ciężko (niemożliwe?) będzie przełamać lega Philowi w takiej formie.

Gary się nie martwi. Było świetnie.

Gary się nie martwi. Było świetnie.

 

Bracia

Na naszych oczach tworzyła się historia. Po raz kolejny już zwracam na to uwagę na DartWorld.pl.

Tym razem byliśmy świadkami pojedynku dwóch braci na poziomie drugiej rundy Grand Slam! Dwóch tak dobrze grających braci to rzadkość. Pojedynek pomiędzy nimi na tak ważnym turnieju- to unikat.

Kim był faworytem i wygrał pojedynek w bardzo dobrym stylu. Mówił później, że mierzył się z Taylorem, Wadem i innymi, ale właśnie to spotkanie było dla niego najtrudniejsze.

Ronny miał 5 perfekcyjnych lotek. Później Kim trafił 2 maksy w jednym legu, a następnie 6 perfekcyjnych i zakończenie 11 lotką.

Taryfy ulgowej nie mogło być i nie było.

Darter Huybrechts i Huybrechts ;)

Darter Huybrechts i Huybrechts 😉

 

Double horror

Pierwszy horror, to dyspozycja Nicholsona na polach podwójnych: 6,67% (http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=90026).

Drugi, to ogólny przebieg pojedynku. Bez emocji, bez niczego. Słabo, kiepsko, jednostronnie i tylko kończące zejście Wade’a robiło wrażenie: 50, 25, 50.

Grand Slam of Darts 2013

Grand Slam of Darts 2013