Drugi dzień turnieju i już ćwierćfinały.

Tylko 4 pojedynki, ale za to najwięksi z największych.

Najciekawiej zapowiada się bratobójczy pojedynek van Gerwen-van Barneveld.

Sobota z dartem rozpoczęta!

James Wade 8-7 Simon Whitlock

Na pierwszą przerwę zawodnicy zeszli przy stanie 3-2 dla Whilocka. Była to gra błędów na doublu. Wielkich i długotrwałych błędów.

Kibice skuteczne utrudniają grę Jamesowi. Po jego zachowaniach w czasie ostatnich występów, raczej nie przybyło mu fanów.

Schodząc na drugą przerwę Wade podszedł do sędziego i długo dyskutowali. Następnie razem udali się w stronę publiczności i James wskazywał na jednego z kibiców (stolik?) i pokazał, aby sobie „poszli jak najdalej”. Po powrocie sędzia w tamtą właśnie stronę pokazał „spokojnie, spokojnie”.

I tak właśnie ja widzę ten pojedynek: walka na linii kibice-Wade. W tym czasie, nieco z boku, Whitlock zdobywał kolejne punkty.

Genialnie zrobiło się przy stanie 7:5, gdy Szymon nie wytrzymał i zmarnował lotki meczowe. Wade zdobył tego lega, a już po chwili doprowadził do wyrównania za pomocą 11 lotki.

Whitlock zaczynał ostatniego lega, cały czas prowadził i wreszcie zmarnował 2 lotki meczowe.

Wade podchodzi do 91 i poprzez Bull’s Eye pogrąża Whitlocka.

Jeszcze 15 minut temu w życiu nie powiedziałbym, że Maszyna może ten pojedynek wygrać. Szkoda Whitlocka- miał wygrany mecz.

Niesamowite!

Simon wkurzony zszedł po prostu ze sceny, więc Wade „ładnie” się z nim pożegnał, machając z uśmiechem do jego pleców.

Robert Thornton 2-8 Adrian Lewis

Pierwsza przerwa 1 do 4. Anglik 100% na doublach i średnia prawie 110 punktów.

Aż do końca pojedynku niewiele się zmieniło. Robert kręcący głową, Lewis punktujący i zabójczo skuteczny na podwójnych.

Nikt do nikogo nie machał tym razem.

Darter Adrian Lewis

Phil Taylor 8-2 Wes Newton

Obydwaj zawodnicy punktowali pięknie. Phil jednak grał standardowo na doublach, a Newton był w głębokim kryzysie. Skuteczność: 20 %. I tak wykręcił średnią prawie 100 punktów, więc można sobie wyobrazić, jak ładnie było punktowane.

Mieliśmy nadzieję na więcej, ale cóż- to jest właśnie Phil.

Darter Wes Newton

Michael van Gerwen 6-8 Raymond van Barneveld

Gdy zawodnicy wchodzili na scenę, zobaczyłem w oku Barneja błysk, zacięcie, wolę walki. Od razu powiedziałem, że czeka nas wspaniały pojedynek.

Takiego Barneja, to ja rozumiem! Piękne zejścia w jego wykonaniu- łącznie z kończącym (Bull’s Eye, 16, D8). MvG dzisiaj został pokonany i to całkowicie sprawiedliwie.

Początkowo van Barneveld gonił rodaka, ale z 4:1 wyszedł na 6:8.

Bardzo ciekawy pojedynek na zakończenie wieczoru- zgodnie z oczekiwaniami.