Dart World Grand Prix 2013- dzień 4, wyniki

Darter Justin Pipe

Darter Justin Pipe

Po dzisiejszym wieczorze znamy już wszystkich ćwierćfinalistów turnieju.

Są niespodzianki, ciekawie układa się także dalsza rywalizacja, więc nie mamy na co narzekać.

 

Powiem więcej- po dzisiejszym wieczorze jest kogo chwalić!

I to mocno!

 

Pełne wyniki:

Dart Grand Prix 2013

Dart Grand Prix 2013

Adrian Lewis 0-3 Justin pipe

statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=88755

Bohaterem wieczoru zostaje Justin Pipe, który po pięknej grze eliminuje z rozgrywki faworyzowanego Adriana Lewisa. Wspaniała dyspozycja „The Force” objawiała się przede wszystkim imponującą skutecznością na polach podwójnych. Nie można także odmówić umiejętności zdobycia punktów w najważniejszych momentach spotkania.

Adrian już dłuższy czas prezentował się bardzo dobrze, ale w tym spotkaniu został rozbity. Tak wspaniała dyspozycja przeciwnika „podcięła mu skrzydła” i Adrian w całym meczu trafił tylko 2 maksy.

Cieszy, że zwycięstwo jest całkowicie zasłużone, a Justin pnie się z nadzieją na kolejne wygrane. Ma szansę, jeśli będzie tak grał, ale przeciwnik niezwykle trudny- Andy Hamilton.

Przy tej okazji zachęcam, aby spojrzeć i docenić, jaki szacunek wyraża Justin dla swoich przeciwników. Jeśli wchodzi pierwszy na scenę, usuwa się całkowicie w cień w czasie wejścia drugiego gracza. Po meczu zawsze wskazuje publiczności oklaskiwanie przeciwnika i sam to czyni. W czasie pojedynku także zachowanie jest nienaganne.

Jeszcze gdyby rzucał szybciej.

Darter Justin Pipe

Darter Justin Pipe

 

Dave Chisnall 3-1 Wayne Jones

statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=88753

Na drugie spotkanie wyszli Dave Chisnall i Wayne Jones. Dave rozpoczął słabo jak na siebie, Wayne rozpoczął dobrze jak na siebie i mieliśmy niespodziewane 0:1. Jednak wraz z upływem czasu sytuacja wracała do normy i pojedynek zakończył się bez sensacji, ani większych emocji w końcowych legach.

Trzeba nadmienić, że był to najpewniej przedostatni występ „żółtego zawodnika”. W ćwierćfinale natknie się na MvG, a więc wygranie będzie niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe.

Darter Dave Chisnall

Darter Dave Chisnall

 

Michael van Gerwen 3-0 Raymond van Barneveld

statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=88752

Drugim zawodnikiem, który wzbudził ogólny podziw jest Michael van Gerwen, który zmiażdżył swojego rodaka Raymonda van Barnevelda. Wszyscy wiemy, że potrafi grać dobrze. Jednak sposób w jaki rozpracował przeciwnika budzi szacunek.

Już w pierwszym legu zaliczył zejścia ze 142 i 171 punktów. Pierwszy set wygrał szybko i nabuzowany energią zszedł na przerwę.

Barney rzucił kilka razy do tarczy, w końcu ruszył do wyjścia ze sceny, odwrócił się jeszcze, rzucił lotki w stronę stolika, które upadły oczywiście na podłogę.

Dalej był to pokaz czystego artyzmu, gdzie żal mi było patrzeć na Raymonda, który nie był w stanie nic zrobić. Jego mina zdradzała, że dobrze o tym wie i boleje nad tym.

Komentarze, jakie padały w trakcie i po meczu są bardzo wymowne: „miazga”, „szok”, „egzekucja”.

Lotki van Barnevelda na ziemi

Lotki van Barnevelda na ziemi

 

Andy Hamilton 3-1 Kevin Painter

statystyki: http://live.dartsdata.com/MatchView.aspx?MatchId=88754

Na koniec wieczoru zaserwowano nam niezwykle nudny dla mnie pojedynek. Może to już był objaw mojego zmęczenia, a może kontrastu względem poprzedniego show. Nie wypowiadam się o tym, co się działo, gdyż moje myśli błądziły już w stronę łóżka i odpoczynku.

Darter Andy Hamilton

Darter Andy Hamilton

 

Plan ćwierćfinałów:

Dart Grand Prix 2013

Dart Grand Prix 2013