Sydney Darts Masters 2013- półfinały i finał

Półfinały i finał- to czekało nas w sobotnie południe.

4 wielkie nazwiska, 3 mecze wypełnione emocjami po brzegi.

Wspaniali kibice, transmisja na najwyższym poziomie i pragnienie obejrzenia finału- po takiej przerwie od darta.

van Gerwen, Taylor, Lewis czy Whitlock? Dowiemy się około godziny 15.

Turniej w Sydney już uważam za niezwykle udany!

Phil Taylor 10-6 Simon Whitlock

statystyki

Simon gra dla swojej publiczności. Phil zawsze jest niezwykle groźny- im dłuższy dystans, tym lepiej dla niego.
Jednak patrząc na poprzednie gry Simona, na to jak potrafi się wykazać i czarować na tarczy, nieśmiało publicznie zadeklarowałem jego zwycięstwo.

Jakże srogo się pomyliłem. Po 10 legach średnia Taylora to prawie 110 punktów. Baaardzo skuteczny na doublach, zadowolony i radosny.

Whitlocka natomiast dotknęła „klątwa Taylora” i nie zagrał on nawet tego, co pokazywał wczoraj.

Paul Nicholson komentował spotkanie i sugerował (mam problem z tym jego akcentem), że czym innym jest stres i presja, gdy zawodnik rzuci 180 i przypiera nas do muru, a nas czeka double. Wtedy to motywuje.

A Taylor każdym jednym rzutem wywiera presję, cały czas. To deprymuje, zniechęca, męczy.

Myślę, że nikt nie wątpi, że trzeba mieć psychikę ze stali, aby wytrzymać pojedynek z Taylorem. Także zapraszamy serialowego Dextera do tarczy 🙂

Mistrz z kolei mierzy się nie tylko z przeciwnikiem, ale i z kibicami, którzy wiwatują na każdą jego pomyłkę.

Whitlock mimo przegranej i gorszego początku, potrafił z 8:2 bodajże wyprowadzić 9:6 (po zmarnowanej lotce meczowej Phila). Jednak już po chwili Phil schodzi z 90 poprzez 25, 25, D20. To najlepiej świadczy o tym, jak dobrze gra.

Darter Phil Taylor

Darter Simon Whitlock

Darts statystyki Taylor-Whitlock

Michael van Gerwen 10-7 Adrian Lewis

Statystyki

Adrian w ostatnich 3 meczach z MvG był zwycięzcą. Myślę więc, że gra w darta z Lewisem jest koszmarem Holendra.

Jednak to Michael zaczyna pojedynek od 7 perfekcyjnych lotek!!! Lewis wyrównuje, więc 3 leg MvG kończy ze 161!

I cały czas ciśnie, cały czas mocniej, wyżej, więcej i bardziej! Kilka razy w trakcie pojedynku wyrwało mi się soczyste „o kurwa!”, patrząc na to, co wyczynia van Gerwen.

A najlepsze w tym wszystkim, że Lewis nie odpuszczał i cały czas deptał mu po piętach. Długi czas darterzy szli punkt za punkt, 180 za 180.

Wspaniałą walka, piękny pojedynek, wulkan emocji.

Holender odniósł podwójne zwycięstwo, ponieważ przerwał przy okazji ciąg porażek w pojedynkach tych zawodników.

Darter Adrian Lewis

Darter Michael van Gerwen

Dart statystyki van Gerwen-Lewis

Dart Master Sydney Finał

Phil Taylor 10-3 Michael van Gerwen

I spotykają się w finale nr 1 i nr 2 rankingu PDC order of Merit. Zawodnicy, którzy mierzyli się już niejednokrotnie w finałach.

Już pierwszy leg to przełamanie na korzyść Phila po zejście z 82 (50, D16). A pierwszy leg minął na średnich 136 i 117! Oto, jak spięli się zawodnicy na finał.

Dopiero na 4:1 Holender wygrał lega. Za chwilę przełamał i mieliśmy 4:2. To był jednak chwilowy zryw- na przerwę zawodnicy schodzą przy stanie 7:2.

Po przerwie Taylor zaznacza swoją dominację trafiając 6 perfekcyjnych lotek i aż do końca finału (10:3) prowadzi grę.

Tyle lat, a Phil dalej zadziwia. Dalej dominuje.

Można go nie lubić, można mieć pretensje o pewne zachowania, ale w takich chwilach widać, jak Welkim Mistrzem jest.