Dart European Championship 2013- finały, wyniki

Turniej dobiega końca.

Turniej w którym zabrakło chyba tylko 9 lotki.

Były emocje, niespodzianki, pościgi, piękne zejścia, maxy- jak mogło nie być. Pojedynki w zdecydowanej większości były naprawdę ciekawe.

Wszystko to miało jednak dla mnie niepowtarzalny urok. Transmisja zrealizowana tak, jak powinna być, kibice ładnie dopingowali, zawodnicy w większości w dobrych humorach. Nie wiem, co dokładnie jest odpowiedzialne za tę atmosferę, ale ja ją czułem. Przechodzimy do półfinałów.

Ronny Huybrechts 7-11 Simon Whitlock- półfinał

Po dwóch pierwszych kolejkach stwierdziłem, że coś jest nie tak z Ronnym. W pierwszym meczu pochwaliłem to, jak jest zmotywowany na zwycięstwo. Jego pewność, minę, błysk w oku, zadziorność sportową. Po prostu w głowie był zwycięzcą.

W czasie spotkania z Whitlockiem zabrakło tego moim zdaniem. Czy to stres półfinału, czy wynik zamieszania wokół jego osoby, czy może niezwykłego powrotu Simona w jego poprzednim pojedynku- nie wiem.

Ostatecznie Ronny 7 legów wygrał, więc wstydu nie ma. Nie byłoby nawet, gdyby przegrał do zera- dał nam mnóstwo, mnóstwo pozytywnych emocji w trakcie występów. Gratulujemy sukcesu!

A Simon. Oj mocny w punktowaniu, dobry na doublach. W odpowiednim momencie potrafi rzucić max, bardzo pewny rzutów. Ciężki przeciwnik do finału- czy to dla Lewisa, czy dla MvG.

Dziękujemy Ronny!

Dziękujemy Ronny!

Statystyki Huybrechts-Whitlock

Statystyki Huybrechts-Whitlock

 

Michael van Gerwen 8-11 Adrian Lewis- półfinał

Adrian Lewis w finale!! Michael rozpoczął może jak nie on, ale już po chwili się rozkręcił i zwłaszcza w końcówce mieliśmy pojedynek gigantów! Michael schodził ze 150, to za chwilę Lewis poprawił zejściem ze 160.

180 za 180. 7 perfekcyjnych lotek Adriana Lewisa. Piękny, zacięty pojedynek. Najwyższe prowadzenie- 8:3.

Kto spodziewał się takiej postawy Anglika przed turniejem? Mówiłem, że wraca do formy, przepowiadałem wysokie miejsca, ale ani złotówki bym na niego nie postawił.

Pierwszy raz od bardzo dawna na twarzy Lewisa zobaczyłem szczery uśmiech zadowolenia z siebie po pojedynku. Może jakby wygrał finał, to wróciłaby mu radość z darta?

MvG i tak jest wielki 😉

Darter Lewis i van Gerwen

Darter Lewis i van Gerwen

Dart statystyki van Gerwen i Lewis

Dart statystyki van Gerwen i Lewis

 

Finał Dart European Championship 2013

Simon Whitlock – Adrian Lewis

0-1, 1-1, 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 1-6, 2-6, 3-6, 3-7, 3-8, 3-9, 4-9, 5-9, 5-10, 6-10, 6-11

Kawał dobrego darta w finale. Cały pojedynek to solidna gra na wysokiej średniej. Widać, że ani Adrian, ani Whitlock nie znaleźli się tu z przypadku.

Już w 4 legu mieliśmy bardzo ważny moment. Wynik 1:2 i Whitlock o milimetry myli się doublu. Dostaje w prezencie kolejne 3 szanse, ale nie kończy. Lewis prowadzi 1:3 i to go poniosło aż do 1:6. Gdyby Simon zdobył ten punkt to na pewno łatwiej byłoby mu grać.

Ale gdybać można, a nie o to chodzi. Simon specjalnie punktu nie oddał, więc po prostu w tamtym momencie się nie dało trafić i tyle- tak się zdarza.

Grunt, że byliśmy świadkami darta na najwyższym poziomie. Po wszystkim chłopaki się ściskali… i przytulali… i ściskali… i gratulowali… i przytulali. Słodyczy nie było końca.

Następnie wręczono nagrody- 20.000 dla Whitlocka i 50.000 dla Lewisa.

Jeszcze pamiątkowe zdjęcia, wywiady (Simon dziękował za wsparcie, które dostał od kibiców) i na zasłużony odpoczynek.

A ja się pytam- gdzie w trakcie finału był Russ Bray?!?

Dart statystyki Whitlock-Lewis

Dart statystyki Whitlock-Lewis