Dubai Darts Masters- dzień 1, wyniki

Pogromca Taylora

Pogromca Taylora

Dzisiaj byliśmy świadkami pierwszego, historycznego, darterskiego turnieju tej rangi w Dubaju.

Był to także pierwszy duży turniej na odkrytej scenie- turniej odbywa się na słynnym korcie tenisowym.

 

Dla przypomnienia- pula nagród wynosi 250.000 dolarów. W turnieju bierze udział 8 czołowych zawodników.

 

Na końcu wpisu znajdziecie statystyki i wyniki, ale najpierw kilka spostrzeżeń.

Dubai Darts Masters

Dubai Darts Masters

Wielkie wrażenie zrobiła na mnie scena. Duża, ładnie wykończona, zbudowana specjalnie na ten turniej. Jednakże zawodnicy na scenę byli wprowadzani przez panie o niezbyt pasującym mi wyglądzie. Nie mówię, że stałe walk-on-girls są ładne (jak zawsze kwestia gustu), ale po Dubaju spodziewałem się czegoś ekstra.

Ale oczywiście to dart, a nie Playboy (hmmm… darterska sesja w Playboyu? Byle nie z czołowymi zawodnikami…), więc wracamy do tematu. Transmisja bardzo ładnie zrealizowana. Powtórki ok, grafika ok, operatorzy ok. Czasami spóźniały się podpowiedzi końcówek, ale to szczegół.

O pojedynkach słów kilka. Połowę zmagań Whitlocka z Wadem przegadałem z Greengo (greengopis.pl) na temat turnieju, zawodników i tak dalej i tym podobne. Szymon zaczął mocno, później James odrobił, szli równo i w końcówce Whitlock miał 3 lotki aby wyjść na 9:9. Nie udało się i Australijczyk jedzie do domu. Oczywiście po imprezie.

Darter Adrian Lewis

Darter Adrian Lewis

Adrian Lewis przegrał z van Barneveldem, dobijając w pewnym momencie do 10 % skuteczności na doublach… No, ale chociaż całkiem dobrze punktował.

Newton zaskoczył wszystkich, wychodząc na prowadzenie z wynikiem 5-1 nad van Gerwenem! Później jednak wszystko wróciło do normy i przegrywając 7-9 Wes wyglądał na nieźle wk… rozczarowanego. Wtedy Michael dobił go rozpoczynając lega 6 perfekcyjnymi lotkami.

Piękny widok- wspólne świętowanie

Piękny widok- wspólne świętowanie

Na koniec Taylor, który wyszedł uśmiechnięty, dał jakiegoś buziaka Pani na widowni (żona, córka, wnuczka, obca kobita- wybaczcie, nie zauważyłem/nie poznałem). Na scenie czekał jednak Hamilton, który dzisiaj okazał się lepszy. To dopiero 4 taki sukces Andy’ego na 34 pojedynki!

 

Już jutro czekają Was półfinały i finały:

James Wade v Raymond van Barneveld
Michael van Gerwen v Andy Hamilton

Dzisiaj fajnie było- bawcie się jutro dobrze. Ja niestety nie będę mógł Wam towarzyszyć. Będę bawił przy muzyce:

 

Dubai Darts Masters

Dubai Darts Masters

Dubai Darts Masters

Dubai Darts Masters

Dubai Darts Masters

Dubai Darts Masters

Dubai Darts Masters

Dubai Darts Masters