European Darts Open- dzień 2, wieczór

Darter Paul Nicholson

Darter Paul Nicholson

Organizatorzy zrobili mi i Agnieszce miły prezent, serwując nam w pierwszym pojedynku występ Paula Nicholsona. Bez większych szans w zmaganiach z Jamesem Wadem, ale… to jest dart- tu się wszystko może zdarzyć. Dwa pierwsze legi i dwa pierwsze „breaks of throw”. James jednak rozluźniony, żartujący, przesuwający sędziego w pewnym momencie. Widać, że nie obawia się o wynik. Niestety miał rację, Paul nie zrobił niespodzianki i po przegranej wyjął piórka i cisnął je ze złością w tłum.

Wes Newton przez tragiczną dyspozycję na doublach kończy zawody na rzeczy Colina Osborna. 18 % skuteczności to stanowczo za mało jak na nr 7 rankingu i uczestnika Premier League of Darts, Colin bez szału, ale zrobił swoje i zagra w kolejnej rundzie.

Parsons będzie się kładł spać z poczuciem ostro skopanego pojedynku. Czy te lotki zaczęły my się odpychać od pół podwójnych, czy on miał po prostu aż taką niemoc- nie wiem. Wiem jednak, że Hamilton mógł dzisiaj odpaść z rywalizacji.

Lewis i Burnett cały pojedynek szli łeb w łeb. Na 5:4 Adrian wyszedł dzięki wielkim błędom Richiego. Ostatni leg to już szybkie zejście z 98. Burnett kręci głową z niedowierzaniem. Sądzę, że zastanawia się, jak mógł przegrać ten pojedynek.

Barney odstawił Paintera i nadszedł czas na zmagania pomiędzy Kingiem i Taylorem. Phil zagrał ze średnią powyżej 100 punktów, ale przegrał 6:2! Na koniec miał jakieś uwagi do sędziego, domyślam się, że chodziło o markera. Już wcześniej były problemy z liczącymi. Ale wróćmy do tematu- brawa dla Kinga.

Michael van Gerwen miał kłopoty z walecznym dzisiaj Jonesem. O rozstrzygnięciu musiał zdecydować dopiero 11 leg.

Na koniec Whitlock rozpracował Monka. Po wyniku tego nie widać, ale mam wrażenie, że Simon cały czas kontrolował grę i spokojnie doprowadził do zwycięstwa.

 

European Darts Open- pełne wyniki

European Darts Open

European Darts Open

 

Darterskie statystyki:

Dart Nicholson-Wade

Dart Nicholson-Wade

Dart Newton-Osborne

Dart Newton-Osborne

Dart Hamilton-Parsons

Dart Hamilton-Parsons

Dart Lewis-Burnett

Dart Lewis-Burnett

Dart van Barneveld-Painter

Dart van Barneveld-Painter

Dart Taylor-King

Dart Taylor-King

Dart van Gerwen-Jones

Dart van Gerwen-Jones

Dart Whitlock-Monk

Dart Whitlock-Monk