European Darts Open- dzień 2, popołudnie

European Darts Open 2013

European Darts Open 2013

Na początek wspaniałych (mam nadzieję), sobotnich emocji zmierzyli się przy tarczy Peter Wright i Mark Webster. Mark fatalnie rozpoczął pojedynek i nie był mu dany powrót na miarę wczorajszego Thorntona.

Terry Jenkins zagrał bardzo ładny mecz z Baxterem. Zdarzyło się 6 perfekcyjnych lotek z rzędu (tylko w środku lega, więc nie było emocji na 9 lotkę).

W 3 pojedynku mamy dużą niespodziankę. Jamie Caven w ładnym stylu ogrywa Dave’a Chisnalla. Skończył ze średnią 96 punktów, ale miał dłuższe okresy przepięknej gry.

Gdy na scenę wyszli Justin Pipe i Mark Cox i zaczęli grę, myślałem że czeka nas kolejna niespodzianka. Jednak Justin zapewnił sobie bardzo dużo czasu w trakcie którego mógł powrócić do gry. Tak sobie myślę… a jakby mu sprezentować jakieś szybsze lotki?

Dalej czekała na mnie wielka niespodzianka. Brendan Dolan ograł do zera Johna Parta. Przed pojedynkiem stawiałbym jednak na formę Kanadyjczyka, a ten zagrał na średniej 78- po prostu bezradny przy tarczy.

Zmagania zakończył Thornton, który przez cały pojedynek bawił się w kotka i myszkę- raz odskakiwał, raz dawał się dogonić. Zobaczymy go w kolejnej rundzie.

 

European Darts Open 2013- pełne wyniki:

Kim Huybrechts 6-1 Stuart Kellett
Peter Wright 6-3 Mark Webster
Ronnie Baxter 3-6 Terry Jenkins
Dave Chisnall 3-6 Jamie Caven
Justin Pipe 6-2 Mark Cox
Ian White 3-6 Gary Anderson
John Part 0-6 Brendan Dolan
Robert Thornton 6-4 Alex Roy

 

Darterskie statystyki pojedynków:

Dart Wright-Webster

Dart Wright-Webster

Dart Baxter-Jenkins

Dart Baxter-Jenkins

Dart Chisnall-Caven

Dart Chisnall-Caven

Dart Pipe-Cox

Dart Pipe-Cox

Dart White-Anderson

Dart White-Anderson

Dart Part-Dolan

Dart Part-Dolan

Dart Thornton-Roy

Dart Thornton-Roy