Premier League Darts 2013- tydzień 12, wyniki

Simon Whitlock

Simon Whitlock

Jakoś bez serca przebiegła dla mnie ta runda. Czekałem na nią, ale po dwóch pierwszych pojedynkach już po prostu powoli sączyłem whiskey i zastanawiałem się, czy nie wyłączyć.

Jak widzisz- zwlekałem także z publikacją, aby przemyśleć ten wieczór na spokojnie.

Jednak nic się nie zmieniło i moim zdaniem- słabo i kiepsko w 12 rundzie Premier League Darts 2013.

Najbardziej rozczarował mnie pojedynek Taylor-Whitlock, chociaż nie był zły.

Ale więcej dowiecie się poniżej.

 

Phil Taylor 7-2 Adrian Lewis

Trzeba przyznać, że Phil wyśmienicie przygotował się na pojedynek z Whitlockiem. Widać to po przebiegu meczu przeciwko koledze Adrianowi.

W czwartym legu zauważyłem średnią Taylora na poziomie 116 punktów, przy 80% skuteczności na doublach- bardzo ładnie 😉

Mistrz zreflektował się, że nieładnie kolegę do zera ogrywać, więc 2 legi „oodał” pudłując na doublach. Po tym dokończył dzieła darterskiego zniszczenia. Pojedynek z Czarodziejem będzie na pewno cięższy dla niego.

Darter Adrian Lewis

Darter Adrian Lewis

Statystyki Taylor-Lewis

Statystyki Taylor-Lewis

 

 

Simon Whitlock 7-5 Michael van Gerwen

Simon rozpoczynał grę i gdy na liczniku pozostało mu 60 punktów, MvG miał jeszcze 106 do końca. Ale to nie przeszkodziło przełamać lega.

Prowadzenie zdobył Holender. Jeśli jednak myśleliście, że łatwe zwycięstwo przed nim- nic bardziej mylnego! Przy 5:4 Whitlock pokazał wielką klasę i kolejne dwa legi były jego! Tylko jeden dzielił go od zakończenia gry i pozbawienia fenomenalnego Holendra punktów.

Sama końcówka to wieeelkie nerwy. Whitlock dopuszcza MvG do tarczy na zejście >100 punktów. Nie powinno się tego robić i czarodziej o tym wiedział.

Jednak Michael nie wykorzystuje szansy na remis. Whitlock myli się na D8 i trafia D4, poprawiając znacznie swoje szanse na przejście do kolejnej rundy.

Tylko… czeka go jeszcze Phil…

Darter Simon Whitlock

Darter Simon Whitlock

Statystyki Whitlock-van Gerwen

Statystyki Whitlock-van Gerwen

 

 

Robert Thornton 7-4 Andy Hamilton

Będzie miał o czym myśleć Andy „Młot” Hamilton. Miał być czarnym koniem tego turnieju, a z tygodnia na tydzień coraz gorzej się mu wiedzie.

Przeciwnik nie był łatwy patrząc na ogół turnieju, ale… dzisiaj całkowicie do pokonania dla Anglika! Od dawna wiadomo, że dart jest nieprzewidywalny, a gra się tak, jak przeciwnik wymaga/pozwala.

Ale obaj mają na koncie masę błędów, pomyłek, chybień, czy jak tam zwał. Double kiepsko, punktowanie kiepsko (jak na ten poziom), emocje kiepsko (chyba, że negatywne 😉 ).

Darter Andy Hamilton

Darter Andy Hamilton

Statystyki Thornton-Hamilton

Statystyki Thornton-Hamilton

 

 

Raymond van Barneveld 7-2 James Wade

Miała być bratobójcza walka (przedstawiciele Unicorn darts), a skończyło się na lekcji gry od starszego kolegi.

James stracił w tym pojedynku swój największy atut, swoją wielką broń- zabójczo skuteczne double.

A Barney zagrał na niezłej średniej z niezłymi końcówkami i odniósł łatwe (jakiekolwiek tu jest łatwe?) i niekwestionowane zwycięstwo.

A należy pamiętać, że obaj walczą o 2 miejsce w tabeli.

Dopiero na 6:2 James odpala rakietę i z pewnością w oczach schodzi ze 145. Jednak za chwilę dostaje cios ostateczny- zejście ze 116, kończące grę.

Darter van Barneveld i Wade

Darter van Barneveld i Wade

8

 

Phil Taylor 7-4 Simon Whitlock

Zaczęło się szokująco źle. Taylor w pierwszym legu osiągał oszałamiające 68 punktów średniej (nie, nie na lotkę, bo się nie da 😉 ).

Później mieliśmy dłuższy fragment łeb w łeb z bezlitosnym wykorzystywaniem każdego błędu. Następnie nawet nie wiem kiedy Taylor odskoczył i doprowadził grę do finału.

Spodziewałem się po tym pojedynku naprawdę dużo i rozczarowałem się. Może to moje dzisiejsze nastawienie tak działa? Przecież średnie powyżej 100, był kawał walki, były 4 maksy i średnio na podwójnych.

Na pewno nie jest to pojedynek z serii „absolutnie musisz to obejrzeć”. Phil wywozi punkty, dobra passa Czarodzieja została przerwana.

Aha- przełomowym momentem pojedynku był stan 4:3 gdy Whitlock marnuje 6 (7?) lotek na doublach, Phil kończy na 5:3 i dalej już wiecie…

Darter Phil Taylor

Darter Phil Taylor

 

Adrian Lewis – Robert Thornton

A taką miałem w pewnym momencie nadzieję na wygraną Lewisa! Ta przegrana oznacza dla niego, że nie ma już absolutnie żadnych szans na przejście do rundy finałowej.

Darter Adrian Lewis

Darter Adrian Lewis

Darts Premier League 2013

Darts Premier League 2013