Premier League Darts 2013- tydzień 8 i 9, zapowiedź

Darter James Wade

Darter James Wade

Kolejne dwa tygodnie to potężna dawka emocji- tak dla widzów, jak i zawodników.

 

W ten i kolejny czwartek odbędą się ostatnie spotkania Premier League Darts przed pierwszą „eliminacją”.

 

W strefie spadkowej jest Gary Anderson i Wes Newton. Przypomnijmy sobie, jak aktualnie wygląda tabela:

Premier League Darts 2013

Premier League Darts 2013

Zobaczmy więc, kto z kim zmierzy się w kolejnych dwóch spotkaniach:

28.03.2013 Dzień 8 SECC, Glasgow

  • Adrian Lewis v Andy Hamilton
  • Simon Whitlock v Robert Thornton
  • Phil Taylor v Raymond van Barneveld
  • Gary Anderson v Wes Newton
  • Michael van Gerwen v James Wade

 

4.04.2013 Dzień 9 The Brighton Centre

  • Gary Anderson v James Wade
  • Phil Taylor v Robert Thornton
  • Wes Newton v Andy Hamilton
  • Michael van Gerwen v Simon Whitlock
  • Adrian Lewis v Raymond van Barneveld

Adrian Lewis jest nadal wielką niewiadomą. Ma spotkania z Hamiltonem i van Barneveldem, więc bardzo ciężkie mecze. Nie powinien mieć jeszcze szans z Holendrem, a wygrana z Andym byłaby zaskoczeniem. Może jednak coś ugrać.

Wes Newton już bez szans- zakończy rywalizację za dwa tygodnie na ostatnim miejscu tabeli. Da jednak 2 punkty Andersonowi, któremu są one bardzo potrzebne.

Gary Anderson ma identyczną ilość punktów co Lewis. Teraz. Lewis przegrywa z Andym, a Gary ogrywa Newtona i sytuacja w tabeli drastycznie się odwraca.

A czarodziej? Czarodziej  jest właściwie w podobnej sytuacji co Adrian Lewis. Przegrana z Thorntonem może postawić go w bardzo nieciekawej sytuacji na spotkanie z… van Gerwenem. Z kolei jego wysoka wygrana może postawić Roberta przed widmem eliminacji (biorąc pod uwagę spotkanie z Taylorem).Dla tych dwóch zawodników, na tą chwilę najlepszy byłby chyba remis 🙂

 

A jak na górze tabeli? Dzisiaj spotkają się ze sobą zawodnicy okupujący pierwsze 4 pozycje. I myślę, że pojedynek Taylor-van Barneveld ciekawi nas wszystkich. Chociaż sądzę, że obydwaj nauczyli się nie popełniać już tych samych błędów, to ciekawy jetem ich reakcji. Czy zapewnienia o pełnej zgodzie okażą się prawdziwe, czy też będzie widoczna niechęć. Oczywiście chodzi o sprawę Darterskich Mistrzostw Świata (http://dartworld.pl/2267/dart-mistrzostwa-swiata-pdc-2013-polfinaly/).

 

Ech- dużo tych „może” i „jeśli”. Ale taki jest dart. Jeśli przeanalizujecie tabelę przed spotkaniami- wiecie w jakiej sytuacji są zawodnicy i jaki stres muszą odczuwać. Wtedy transmisja jest jeszcze ciekawsza.

Jedno jest dla mnie pewne- im bliżej strefy spadkowej, tym większe emocje dla widzów. Dlatego w czwartki od 20:00 nie istnieję dla świata 🙂