Anastasia Dobromyslova Mistrzynią Świata 2013 organizacji BDO

Anastasia Dobromyslova- Mistrzyni Świata BDO 2013

Anastasia Dobromyslova- Mistrzyni Świata BDO 2013; źródło http://www.bbc.co.uk/sport/0/darts/21000946

To już trzeci tytuł mistrzowski, który utalentowana Anastasia Dobromyslova z Unicorn ma w swoim dorobku.

W półfinale pokonuje legendę damskich zmagań darterskich- Trinę Gulliver, a w finale mierzy się z Lisą Ashton i wygrywa w setach 2:1 po ciekawym, sobotnim pojedynku.

Przebieg spotkania można zobaczyć tutaj: http://www.espn.co.uk/darts/sport/

Co ciekawe- Anastasia osiągnęła najwyższe średnie wśród Pań (27,7), a Lisa Ashton w tej statystyce zajmuje także drugie miejsce (26,8). Można więc żartować, że „wszystko się zgadza”.

Tegoroczna Mistrzyni Świata za zdobycie tytułu dostała 10.000 funtów nagrody. Jest to niewiele w porównaniu do zarobków Panów w tej dyscyplinie. Jednak prestiż i kolejne zapisanie się na kartach historii darta- bezcenne.

Wierzę, że to nie ostatni tytuł tej wspaniałej zawodniczki, która z dumą reprezentuję firmę Unicorn. Jej talent jest niewątpliwy, a optymizm sprawia, że zjednuje sobie serca kibiców. No chyba, że gra z Triną, to z oczu zawodniczek lecą błyskawice 😉 Sport.

Chcesz wiedzieć więcej o trzykrotnej Mistrzyni Świata? Anastasia Dobromyslova na dart.com.pl

Unicorn

Unicorn

 

Mistrzostwa Świata BDO- finał panów

 

Już dzisiaj o 18:45 na programie Eurosport możecie obejrzeć transmisję z finału rywalizacji męskiej. Spotkają się doświadczony i rewelacyjny Tony O’Shea i młodszy, ale także świetny Scott Waites.

Brak jest zdecydowanego faworyta- obydwaj gracze potrafią dobrze punktować i zachować zimną krew w decydujących chwilach.

18:45 Eurosport- zapraszam na finał.