Dart Mistrzostwa Świata PDC 2013- dzień 11, wieczór

Darter Adrian Lewis

Darter Adrian Lewis

Walka o ćwierćfinały przebiegła… różnie.

Jedni przegrali zbyt „łatwo” (Anderson). Inni potwierdzili formę (van Gerwen).

 

Hitem wieczoru był dla mnie jednak pojedynek Lewisa i to jemu poświęcam duuużo miejsca.

Pełne wyniki:

Mistrzostwa Świata dart- wyniki

Mistrzostwa Świata dart- wyniki

 

Lloyd nie miał żadnych szans z van Gerwenem. Mimo, iż ten nie grał równo i miał przestoje w grze.

Statystyki van Gerwen-Lloyd

Statystyki van Gerwen-Lloyd

Gary Anderson całkowicie poległ w pojedynku z kolegą z Unicorn i nie ugrał seta. Już po drugim przegranym nie było Szkota.

 

No i wisienka na torcie, dla której poświęcam dużo miejsca dzisiaj.

Pojedynek Paintera z Lewisem.

Malarz ładnie napsuł krwi aktualnemu mistrzowi.Gdy zawodnicy schodzili na przerwę, Lewis ciesząc się z kibicami delikatnie się cofał. A w tym miejscu szedł akurat Kevin, który nie ustąpił ani o milimetr. Po czym trafił Adriana ramieniem i poszedł dalej. Lewis najpierw zdziwiony spogląda w plecy malarza, a później uśmiecha się pod nosem.

Paiter trąca Lewisa ramieniem

Paiter trąca Lewisa ramieniem

Lewis uśmiecha się na sytuację

Lewis uśmiecha się na sytuację

Painter oddał dwa sety, ale zaczął nadganiać, aż ugrał seta. I wtedy dzieje się druga bardzo ciekawa zagrywka doświadczonego malarza. Po wygraniu seta powinien za chwilę rozpocząć kolejny, Ten jednak najpierw idzie w stronę kibiców świętować trafienie. Następnie idzie napić się wody. Kibice nadal klaszczą i śpiewają, więc idzie do nich po raz drugi. Wracając znów zahacza o stolik z wodą.

Wtedy podchodzi do linii rzutów, ale jeszcze przez jakiś czas przygotowuje się do rozpoczęcia lega. Wszystko najpewniej po to, aby Lewis trwał w tej chwili małej porażki.

W czasie meczu mieliśmy także inne ciekawe pojedynki Lewis-Painter. Painter trafia 180 i robi gest triumfalny w stronę kibiców. Lewis od razu trafia także 180 i przedrzeźnia Paintera robiąc to samo, w podobny sposób.

Darter Kevin Painter

Darter Kevin Painter

Także dużo się działo nie tylko na samej tarczy. Warto obserwować takie zachowania zawodników- można dostrzegać drugie dno profesjonalnego sportu.

Miałem także wrażenie, że zawodnicy nie rozstali się w zgodzie, a Lewis miał jakieś pretensje tak do sędziego, jak i samego Paintera. To nie byłoby dziwne, gdyż Lewis często ma pretensje o różne rzeczy 😉

W wywiadzie zupełnie nie zrozumiałem Adriana- mówi bardzo niezrozumiale. A szkoda, bo ciekaw byłem, czy mówił coś o zachowaniu Kevina.

Statystyki Lewis i Painter

Statystyki Lewis i Painter