Dart Mistrzostwa Świata PDC 2013- dzień 11, popołudnie

Dzisiejsze popołudnie darterskie całkowicie po mojej myśli.

No, może poza słabą postawą Wade’a. Ale przechodzi dalej, więc nie czepiam się.

Niezwykle cieszy mnie postawa Newtona.

Wes Newton 4-1 Mark Walsh

Wes nie zostawił Walshowi żadnych złudzeń. Wprawdzie pierwszego seta powinien przegrać, ale z drugiej strony- to Walsh chybiał D20.

Po raz kolejny Newton potwierdza, że jest tam, gdzie powinien być. Idzie jak burza, a jego przeciwnicy nigdy nie mają łatwo.

Zawodnik Unicorn zagra w kolejnej rundzie i to cieszy.

Simon Whitlock 4-3 Dave Chisnall

Nie miał łatwo Whitlock. Gdzieś na początku pojedynku średnia poniżej 90 i skuteczność na doublach niewiele ponad 20%

Później statystyki trochę podskoczyły, ale i tak był to mecz błędów i fani Chizziego mogą być zawiedzeni.

To, co godne uwagi, to zejście kończące mecz- piękne ze 152. Pamięć mnie zawodzi niestety. Jak zwrócił uwagę w komentarzu Icetouch:

„To zejście nie kończyło meczu tylko pozwoliło Whitlockowi wyrównać stan legów w decydującym secie na 3:3 Od tamtego momentu odbitka i wygrana 5:3”

Statystyki Whitlock-Chisnall

James Wade 4-0 Vincent van der Voort

Wade po raz kolejny nie pokazał nic wielkiego, a jednak przechodzi dalej. Fajnie podsumował ten pojedynek użytkownik Parkhead:

Vincent wyrzucił mu nieobliczalnego i groźnego Winstanleya, po czym dzisiaj nie potrafił rzucać dabli

Ma szczęście w tym turnieju. Ciekawe, czy w sytuacji realnego zagrożenia odpali maszynową precyzję, czy zawiedzie?

Będzie grać z Newtonem, więc oby to drugie.