Dart Mistrzostwa Świata PDC 2013- dzień 10, popołudnie

Dean Winstanley- dziewiąta lotka

Dean Winstanley- dziewiąta lotka

Dzisiejsze popołudnie minęło całkowicie pod znakiem dziewiątej lotki.

Forma tego zawodnika cały czas była chwalona. To, jak sobie radził w kolejnych turniejach. Może i bez spektakularnych sukcesów, ale miło było patrzeć na jego grę.

Panie i Panowie- dziewiąta lotka na Mistrzostwach Świata! Dean Winstaneeeeeeey!

Pełne wyniki:

Dart Mistrzostwa Świata- wyniki

Dart Mistrzostwa Świata- wyniki

Justin Pipe 1-4 Mark Walsh

<sarcasm on>

Jak każdy pojedynek Pipe’a, ten także nie zawiódł oczekiwań. Punkty za punkty, lotki latały jak zwariowane, a emocje sięgały zenitu. Kibice nie mieli kiedy napić się piwa- 180, 180 i znów max! Sędzia nie nadąża liczyć, zawodnicy rzucają już dwoma kompletami lotek, aby nie tracić czasu na chodzenie do tarczy.
Cóż za dynamizm, cóż za tempo!

<sarcasm off>

Z ciekawszych wydarzeń- Justinowi złamał się shaft pechowo- część została w barrelu. Nie mając klucza darterskiego męczył się długo, aż w końcu Mark pożyczył mu jedną swoją lotkę z zapasowych.

Piękne zachowanie Marka… chyba, że po prostu chciał już skończyć ten mecz.

W każdym razie- emocje były. Nie mam statystyk, ponieważ zasnąłem.

Pipe wyciąga shaft z barrela

Pipe wyciąga shaft z barrela

Darter Mark Walsh

Darter Mark Walsh

 

Dean Winstanley 2-4 Vincent van der Voort

To jest właśnie ten pojedynek w którym padła 9 lotka (3 set)! Pierwsza (mam nadzieję, że nie ostatnia) 9 lotka w tym turnieju!

Szczęśliwcem, który zarobił na niej 15.000 funtów jest Dean Winstanley. I bardzo się z tego cieszę, gdyż niezwykle podoba mi się gra tego zawodnika. Ta 9 lotka jest na pożegnanie z turniejem, ale zapisał się w historii. Aby nie było, że sprowadzam wszystko do pieniędzy- zapisał się w historii, pojawił się na ustach wszystkich, stworzył magię chwili. Powtórka jego wyczynu będzie wyświetlana jeszcze wieeeele razy i przewijała się przez YouTube przez długi czas. To jest dobre dla sponsorów, więc…

Szkoda, że Deano odpada tym bardziej, że na koniec miał dwie szanse uciec spod lotki meczowej. Jednak zamiast rozmienić jedynką, lotka wpada mu w S20. W następnej kolejce tak samo.

Ale ogólnie- kibice oszaleli, pojedynek dobry, 9 lotka jest- rewelacja. Jakość nie najlepsza, ale podgląd wydarzenia jest:

9 lotka Dean Winstanley

9 lotka Dean Winstanley

Statystyki Winstanley- van der Voort

Statystyki Winstanley- van der Voort

 

 James Wade 4-2 Steve Beaton

Ładne double Wade’a pozwoliły mu wygrać ten mecz. Z transmisji wynikało, że na D20 miał skuteczność ponad 88 %. Do tego zejście ze 130. To dobrze wróży.

Sam pojedynek minął dość spokojnie. Beaton żegna się z turniejem, wyciągając w tym meczu średnią „zaledwie” 88 punktów.

Z okołodarterskich wydarzeń- Wade’owi trafił się Robin Hood, a Beaton ma na koncie też ciekawe wbicie. Obydwa na poniższych screenach.

Oraz Archiwum X darta (czyli sprawy niewyjaśnione). Jak to się stało, że Steve schodząc ze 122 przerzuca wynik? I to mając Jamesa daleko za sobą?

On sam będzie szukał odpowiedzi jeszcze długi czas.

James Wade Robin Hood

James Wade Robin Hood

Steve Beaton- ciekawy rzut

Steve Beaton- ciekawy rzut

Statystyki Wade-Beaton

Statystyki Wade-Beaton