Dart na olimpiadzie? Walka trwa!

http://www.mirror.co.uk/sport/darts/the-mirror-joins-the-campaign-to-make-darts-1483995

http://www.mirror.co.uk/sport/darts/the-mirror-joins-the-campaign-to-make-darts-1483995

Przy okazji Mistrzostw Świata PDC wrócił temat włączenia darta w grono sportów olimpijskich. Sprawa nie jest nowa i powraca stale i często.

Tym razem jednak w zorganizowanie akcji włączył się sponsor Mistrzostw Świata- firma Ladbrokes i jest konkretny plan i poparcie odpowiednich osób.

Jako pierwsi na liście podpisali się Phil Taylor i Adrian Lewis. Petycję poparł już między innymi Mirror Sport. Wszyscy kibice, którzy mają szczęście uczestniczyć w Mistrzostwach, będą mogli także podpisać petycję na samych zawodach.

Skoro takie sporty, jak dart czy rugby są sportami olimpijskimi, a dart w tej chwili jest drugim najchętniej oglądanym sportem w UK i zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, to sprawa przy takim poparciu powinna być rozsądzona szybko i bezboleśnie.

Jednak nie należy się nastawiać na szybki sukces wszystkich fascynatów i samych zawodników- „istnieją polityczne i administracyjne problemy”. Na pewno problemem jest też fakt, że czołówka zawodników pochodzi z Wielkiej Brytanii. Wobec tego faktu cieszą dobre postawy zawodników z Holandii czy Belgii. Im więcej osób spoza wysp, tym bardziej traci na znaczeniu argument, że zawody będą zdominowane przez Anglików.

na podstawie: http://www.mirror.co.uk/sport/darts/the-mirror-joins-the-campaign-to-make-darts-1483995