Grand Slam of Darts- dzień szósty, wyniki

Darter Michael van Gerwen

Darter Michael van Gerwen

Oczywiście dzisiejszy wieczór minął pod znakiem pojedynku van Gerwena i Taylora. Oczywiście nie zawiedliśmy się na tych dwóch zawodnikach.

Ale także rywalizacja Waitesa z Thorntonem dotrzymała kroku i była pięknym zwieńczeniem tego wieczoru.

Emocje, emocje i jeszcze raz rywalizacja.

To było motto drugiej części wieczoru.

Dean Winstanley 10-5 Arron Monk

Darter Arron Monk- Dean Winstanley

Darter Arron Monk- Dean Winstanley

Mało kto obstawiał w tym pojedynku młodego Monka. Początek spotkania był jeszcze w miarę wyrównany. Na pierwszą przerwę zawodnicy schodzi przy 3:2, druga 6:4, a dalej już Winstanley zostawił Arrona mocno z tyłu, doprowadzając do 9:4.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się 10:5. Ale kto oglądał, ten może porównać sobie postawę Hubbarda (którego ktoś nazwał najzdolniejszym młodym zawodnikiem) i Monka. Jest odpowiedź? Cieszę się.

No i potwierdzenie, że statystyki nie grają. Zobaczcie, jak podobne osiągnięcia u obu darterów. Ale w tym najważniejszym parametrze, liczbie zdobytych legów, ostro przeważa Winstanley i to on zagra w 1/8 Grand Slam of Darts.

Statystyki Dean Winstanley i Arron Monk

Statystyki Dean Winstanley i Arron Monk

 

Mervyn King 10-5 Kevin Painter

Darter Mervyn King- Kevin Painter

Darter Mervyn King- Kevin Painter

King, który w tym turnieju odstawił m.in. Jamesa Wade’a, przegrywa wysoko z Kevinem Painterem. Przyznam się, że przed pojedynkiem delikatnie stwierdzałem, że może Malarz ma szansę z mocnym Kingiem.

Ale skoro King chybia ponad 70% doubli, to i Painter ma wiele szans na zdobywanie punktów.

Ciężko ocenić Mervyna tutaj. Widzi, że nie wchodzą kolejne rzuty. Widzi, że nie wygra tego pojedynku. Wie, że żegna się z turniejem.

A mimo to stać go na uśmiech, czy szaleńczą, parodiowaną radość ze zdobycia punktu.

Ale poza tym to pojedynek bez szału, bez większych emocji. Ot- minuta po minucie Painter powiększa prowadzenie.

Statystyki Mervyn King i Kevin Painter

Statystyki Mervyn King i Kevin Painter

 

 Michael van Gerwen 10-5 Phil Taylor

Darter Phil Taylor

Darter Phil Taylor

Darter Michael van Gerwen

Darter Michael van Gerwen

 

„(…) Phil jest 15-krotnym mistrzem świata. (…) Ale tego wieczora to po prostu kolejny mecz, jestem w formie, więc…”- van Gerwen o Taylorze.

„(…) i myślę, że jest genialny”- Taylor o van Gerwenie.

Mecz na który czekałem o dawna. Mecz, na który czekało dużo osób. Pojedynek dwóch gigantów- Taylor za całokształt, van Gerwen za ten sezon przede wszystkim.

I myślę, że Phil także obawia się Mighty Mike’a, ponieważ zauważyłem wzmożoną ilość „zagrań psychologicznych”. Taylor ledwo powitał się przed pojedynkiem i już odwrócił się do kibiców, kazał van Gerwenowi czekać, nim podał mu rękę po rozgrzewce i tym podobne.

Oni wiedzieli z kim grają i ile muszą z siebie dać, aby wygrać. Tu nie ma miejsca na błędy, ponieważ każdy z nich może skończyć się tragicznie.Mam także wrażenie, że Taylor chciał właśnie teraz spotkać się z Michaelem i załatwić sprawę raz na zawsze (pisałem o tym, że mam wrażenie, że „oddał” mecz o pierwsze miejsce w grupie).

Można by pisać i pisać, a nie napisałbym wszystkiego, co bym chciał, więc teraz po prostu zobaczcie, jak zdobywano kolejne legi: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3 | 3:3, 3:4, 4:4, 5:4, 6:4 | 7:4, 8:4, 8:5, 9:5, 10:5

Leg za leg. Taylor schodzi ze 125, van Gerwen zaczyna przez 180. van Gerwen rzuca 180, Taylor się odwdzięcza.

W 9 legu van Gerwen ma średnią 111 i ponad 70% na doublach! Taylor niewiele gorszy- 108 i 50%.

Taylor wielokrotnie próbował zakończyć lega poprzez Bull’s Eye. Michael jak się przymierzył to po prostu go trafił.

Po raz pierwszy Mighty poważnie myli się w 13 legu. Nie schodzi z 40, Taylor z 52, van Gerwen z 20 i dopiero Taylor kończy!

Phil wyczuł szansę na wytrącenie przeciwnika z równowagi i podczas swojej kolejki miał pretensje do Holendra o zbyt powolne odchodzenie od tarczy. Ręką pogonił Michaela, co nie spodobało się kibicom- zaczęli buczeć. Wtedy Taylor na chwilę przerwał swoją kolejkę rzutów. To jest sportowiec, który nie cofa się przed niczym, a przeciwnika stara się ograć nie tylko na tarczy, ale także psychologicznie.

Jednak nie tutaj takie numery, nie w ten sposób. Na van Gerwenie nie zrobiło to wrażenia i spokojnie „zniszczył” Taylora (słowa komentatora).

Myślę, że to ostateczne potwierdzenie tego, jak silny jest Mighty Mike i przedsmak tego, co może jeszcze osiągnąć. Już dawno pisałem o tym, że będzie WIELKI. Czy to już ten moment?

Z powodu problemów technicznych- nie mam w tej chwili statystyk z tego tak ważnego pojedynku 🙁

 

Scott Waites – Robert Thornton

Darter Scott Waites i Robert Thornton

Darter Scott Waites i Robert Thornton

Wydawało się, że po poprzednim meczu ten może być już tylko rozczarowaniem. A jednak wielkie emocje nadeszły także w pojedynku Scotta i Roberta. Znów średnie powyżej 100, zejścia (148 Waitesa)- piękne zakończenie dzisiejszego wieczoru. Należy być wdzięcznym za ten piękny pojedynek i już wyczekiwać spotkania van Gerwen-Waites.

Statystyki Waites-Thornton

Statystyki Waites-Thornton